واکنش رئیس‌جمهور مستعفی یمن به تروریستی‌خواندن حزب‌الله
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»واکنش رئیس‌جمهور مستعفی یمن به تروریستی‌خواندن حزب‌الله

واکنش رئیس‌جمهور مستعفی یمن به تروریستی‌خواندن حزب‌الله

يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن که از حمایت‌های عربستان برخوردار است از تصمیم دولت انگلیس مبنی بر تروریستی‌خواندن حزب‌الله لبنان استقبال کرد.

عبدربه منصور هادی رئیس‌جمهور فراری و مستعفی یمن که از حمایت ریاض برخوردار است در دیدار با جرمی هانت وزیر خارجه انگلیس مدعی شد که نیروهای یمنی در اجرای توافق الحدیده با وجود گذشت بیش از 80 روز از امضای توافق استکهلم تعلل می‌کنند.

این ادعای رئیس‌جمهور فراری یمن در حالی مطرح شده است که دولت نجات ملی یمن و نیروهای یمنی بارها بر پایبندی خود به اجرای توافق استکهلم و آتش‌بس در الحدیده علی‌رغم کارشکنی‌های طرف مقابل تأکید کرده‌اند.

منصور هادی از تصمیم دولت انگلیس مبنی بر تروریستی خواندن حزب‌الله تمجید کرد و گفت که این تصمیم تأکید بر حمایت حزب‌الله از شبه‌نظامیان کودتاچی در یمن است.


روز چهارشنبه هشتم اسفند "ساجد جاوید" وزیر کشور انگلیس اعلام کرد دولت این کشور کلّیت حزب‌الله را در فهرست گروه‌های تروریستی قرار می‌دهد.

جاوید مدعی شد: «حزب‌الله به تلاش برای بی‌ثبات کردن وضعیت شکننده خاورمیانه ادامه می‌دهد و ما دیگر نمی‌توانیم میان شاخه نظامی آن که پیش از این غیرقانونی شده و حزب سیاسی آن، تمایز قائل شویم، به همین جهت، من تصمیم گرفته‌ام که کل گروه را ممنوع کنم».
منبع: تسنیم

نوشتن نظر