تصمیم اسرائیل به جمع‌آوری اطلاعات بیشتر از عراق
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»تصمیم اسرائیل به جمع‌آوری اطلاعات بیشتر از عراق

تصمیم اسرائیل به جمع‌آوری اطلاعات بیشتر از عراق

يكشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

تلویزیون رژیم صهیونیستی مدعی شد که این رژیم برای مقابله با آنچه «تمرکز نظامی ایران در عراق» خوانده، جمع‌آوری اطلاعات از عراق را شدت می‌‌بخشد.

کانال 13 تلویزیون رژیم صهیونیستی فاش کرد که تل‌آویو تصمیم گرفته است عملیات جمع‌آوری اطلاعات از عراق را با هدف «از بین بردن نشانه‌های تمرکز نظامی ایران در عراق» شدت بخشد.

«الون بن داوید» تحلیلگر نظامی به این تلویزیون عبری‌زبان گفت: «این تصمیم پس از آن اتخاذ شد که نشانه‌هایی دال بر اقدام ایران به تلاش برای تقویت حضور نظامی و نیز تقویت تأثیر خود در عراق» دیده شده است.

وی افزود: «ارزیابی‌ها در تل‌آویو حاکی‌ست که تمرکز نظامی ایران در عراق بسیار خطرناک است؛ با توجه به این‌که تل‌آویو عراق را بعد از سقوط صدام (در 2003) عملاً از فهرست کشورهایی که تهدیدی استراتژیک علیه اسرائیل محسوب می‌شوند، خارج کرد».

«تایمر هایمن» رئیس بخش اطلاعات نظامی در رژیم اشغالگر اسرائیل پیشتر در گزارشی به کمیته امور خارجه و امنیت در کنست (پارلمان رژیم) مدعی شده بود که ایران موشک‌های پیشرفته‌ای در عراق مستقر کرده است.

هم‌زمان فرماندهان نظامی اسرائیل به رسانه‌های خبری در تل‌آویو اعلام کردند که ارزیابی‌ها عملیات نظامی علیه حضور ایران در عراق را منتفی نمی‌دانند.
منبع: تسنیم

نوشتن نظر