استان هرمزگان ۵۰ حافظ صحیفه سجادیه دارد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»استان هرمزگان ۵۰ حافظ صحیفه سجادیه دارد

استان هرمزگان ۵۰ حافظ صحیفه سجادیه دارد

شنبه ۰۶ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

علامه زاده با اشاره به مردمی بودن کنگره امام سجاد (علیه السلام)، گفت: استان هرمزگان ۵۰ حافظ صحیفه سجادیه دارد.

علی علامه زاده، در نشست هم اندیشی ترویج معارف صحیفه سجادیه در عرصه بین المللی که با حضور اندیشمندانی از جمهوری اسلامی ایران و ۲۰ کشور جهان در سالن اجتماعات آب منطقه ای بندرعباس برگزار شد، با بیان اینکه کنگره امام سجاد (علیه السلام) از ابتکارات ستادعالی کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور است، گفت: کنگره امام سجاد ۸ سال پیش با برگزاری همایش شهرستانی در شهر بندرعباس، با رویکرد بین المللی و دعوت از اندیشمندان داخلی و خارج از کشور برگزار شد.

وی با بیان اینکه همه استان های کشور مامور اجرای بزرگداشت اهل بیت (علیهم السلام) شروع به کار کردند، گفت: کنگره امام سجاد (علیه السلام) به اسم استان هرمزگان ایجاد شد که در سال دوم به صورت استانی به فعالیت خود ادامه داد.

علامه زاده خاطرنشان کرد: یکی از رویکردهای این کنگره نهضت حفظ صحیفه سجادیه است که اکنون استان هرمزگان ۵۰ حافظ صحیفه سجادیه با ۲۰ حافظ از بشاگرد یکی از شهرهای استان، به فعالیت خود ادامه می دهد.

وی با تاکید به اینکه مرکز تخصصی صحیفه سجادیه برای اولین بار با هدایت‌گری حجت الاسلام کفیل فعال شد، تصریح کرد: مرکز تخصصی صحیفه سجادیه توانسته در دو دوره دانش پژوه بپذیرد.

دبیر کنگره امام سجاد (علیه السلام) با اشاره به اینکه مقالاتی از خارج و داخل کشور با فراخوان به این کنگره پذیرفته شده است، افزود: مقالات با بررسی متخصصان حوزه و دانشگاه در این کنگره پذیرفته شده اند.

وی همچنین بیان داشت: هر سال تعدادی از زندانیان غیرعمد با هماهنگی با دستگاه قضایی آزاد شده اند.

علامه زاده در پایان با اشاره به مردمی بودن کنگره امام سجاد (علیه السلام) ، گفت: این حرکت یک حرکت جمعی و متعلق به همه مردم است و انسان با حضور در محضر صحیفه سجادیه، امین الله، دعای ابو حمزه ثمالی و حقوق امام سجاد (علیه السلام) برکات آن را در زندگی خود احساس خواهد کرد.

گفتنی است، کنگره بین‌المللی امام سجاد (علیه السلام) هر ساله ۲۵ محرم همزمان با سالروز شهادت امام چهارم با حضور اندیشمندان مسلمان و سایر ادیان از سوی دبیرخانه کانون های مساجدهرمزگان و با حمایت دفتر نماینده ولی فقیه در استان و استانداری هرمزگان، ستاد عالی کانون های مساجد کشور و سایر نهادهای فرهنگی، به میزبانی استان هرمزگان، در بندرعباس برگزار می شود.


منبع: حوزه نیوز

نوشتن نظر