نیرو‌های ویژه آمریکا ۴۰ تروریست داعشی را از زندان فراری دادند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»نیرو‌های ویژه آمریکا ۴۰ تروریست داعشی را از زندان فراری دادند

نیرو‌های ویژه آمریکا ۴۰ تروریست داعشی را از زندان فراری دادند

شنبه ۲۹ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سخگوی گروه طالبان اعلام کرد نیرو‌های ویژه آمریکا و دولت افغانستان با یورش به یکی از زندان‌های این گروه ده‌ها تروریست داعشی را فراری دادند.


به گزارش گروه اخبار سیاسی “ پایگاه خبری” رخ؛ به نقل از آناتولی، گروه طالبان اعلام کرد نیروهای آمریکایی با کمک دولت مرکزی افغانستان با یورش به یکی از زندانهای این گروه در شمال‌ غربی افغانستان ۴۰ تروریستی داعشی را فراری دادند و به مکان نامعلومی منتقل کردند.

«ذبیح الله مجاهد» سخنگوی طالبان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد نیروهای آمریکایی و دولتی به زندان این گروه در منطقه جواند استان بادغیس حمله کردند.

وی همچنین افزود: «نیروهای مشترک آمریکایی و دولتی با کشتن دو نگهبان زندان، ۴۰ تروریست داعشی را فراری دادند و به نظر می‌رسد این حمله صرفاً برای فراری‌ دادن زندانی‌های داعشی انجام شد».

سخنگوی این گروه همچنین تأکید کرد طالبان سال گذشته در حال ریشه‌کنی و در آستانه نابودی کامل تروریست‌های داعش در منطقه دارزاب استان جوزجان بود که نیروهای آمریکایی و دولتی به کمک تروریست‌ها آمدند و ۲۰۰ داعشی را نجات دادند.

به نوشته آناتولی، مقامات دولت افغانستان نیز در ماه اوت ۲۰۱۸ اعلام کردند هنگام درگیری شدید بین طالبان و داعش در جوزجان، ۲۰۰ داعشی خود را تسلیم دولت مرکزی کردند.

نوشتن نظر