پخش درس‌هایی از قرآن از شبکه تلویزیونی هند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»پخش درس‌هایی از قرآن از شبکه تلویزیونی هند

پخش درس‌هایی از قرآن از شبکه تلویزیونی هند

پنجشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۵۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

کانال تلویزیونی وین (WIN) از شبکه‌های تلویزیونی شیعیان هند است که در آن برنامه‌هایی همچون درس‌هایی از قرآن و نهج‌البلاغه برای علاقمندان پخش می‌شود.

کانال تلویزیونی وین (WIN) نخستین کانال تلویزیونی اسلامی هند است که در سال ۲۰۱۲ میلادی فعالیت خود را با هدف ترویج دین اسلام بر پایه آموزه‌های اهل بیت عصمت و طهارت(ع) و با بهره گیری از تکنولوژی روز آغاز کرد.

بنا به اعلام خانه فرهنگ ایران در بمبئی؛ این کانال به زبان اردو فعالیت دارد و علاوه بر هند در ۳۰ کشور جهان برای علاقمندان از گروه‌های مختلف جامعه به ویژه جوانان برنامه‌های متعددی را در زمینه‌هایی همچون درس‌هایی از قرآن و نهج البلاغه و ویژه برنامه کودکان، بهداشت و سلامتی پخش می‌کند که با استقبال فراوان روبرو است.

افزون بر آن، این شبکه تاکنون در ۴۵ هزار نسخه، کتب دینی را چاپ و در اختیار شیعیان و علاقمندان قرار داده است و براساس نظرسنجی‌های صورت گرفته بیش از ۴۰ هزار نفر روزانه از برنامه این کانال تلویزیونی استفاده می‌کنند.

شبکه وین در ماه‌های محرم و صفر نیز تبلیغات گسترده‌ای را با هدف شناساندن قیام سیدالشهدا(ع) و ۷۲ یار باوفای آن حضرت به مردم هند انجام می‌دهد.
منبع: ایکنا

نوشتن نظر