درگیری سنگین داعش با سوریه دموکراتیک
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»درگیری سنگین داعش با سوریه دموکراتیک

درگیری سنگین داعش با سوریه دموکراتیک

سه شنبه ۱۸ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه از کشته‌شدن 32 نفر در درگیری شدید و خشونت‌آمیز داعش با نیروهای «سوریه دموکراتیک» در شرق این کشور خبرداد.

مرکز دیده‌بان حقوق بشر سوریه که وابسته به معارضان است، در گزارشی اعلام کرد:  گروه تروریستی داعش از شامگاه یکشنبه 16 دی‌ماه با سوءاستفاده از طوفان شن و بدی آب و هوا حملاتی را به نیروهای دموکراتیک در شرق سوریه آغاز کردند.

براساس این گزارش، در این درگیری‌ها تاکنون 23 تن از مبارزان نیروهای دموکراتیک سوریه و 9 تن از اعضای داعش کشته شدند.
خبر دیگر از سوریه حاکیست، یک فرد انتحاری وابسته به داعش خود را در پایگاه نظامی وابسته به کردها در شهر «رقه» منفجر کرد که بر اثر آن یک غیرنظامی کشته و تعدادی از نظامیان زخمی شدند.

داعش در بیانیه‌ای  مسئولیت این حمله را برعهده گرفت و در این بیانیه‌ای اعلام کرد که این حمله یکی از مقرهای وابسته به کردها در رقه را هدف قرار داد که در اثر آن ۱۷ تن کشته و زخمی شدند.

طبق این بیانیه، عامل انتحاری ابوعبدالله الشامی بود که ابتدا از اسلحه استفاده کرده و سپس جلیقه بمب‌گذاری شده خود را منفجر کرده است.

نیروهای سوریه دموکراتیک به رهبری کردها پس از بیرون راندن داعش با حمایت آمریکا در سال ۲۰۱۷ بر شمال شرق سوریه کنترل یافتند.

«رقه» هر از چندگاهی شاهد وقوع انفجارها با بمب و مین است که به موجب آن اهالی آن کشته یا زخمی می‌شوند و داعش مسؤولیت اکثر این حملات را برعهده می‌گیرد.
منبع: ایکنا

 

نوشتن نظر