آمار جنایات عربستان در یمن اعلام شد؛ شهادت بیش از ۱۵هزار غیرنظامی و آواره‌شدن بیش از ۳میلیون نفر
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»آمار جنایات عربستان در یمن اعلام شد؛ شهادت بیش از ۱۵هزار غیرنظامی و آواره‌شدن بیش از ۳میلیون نفر

آمار جنایات عربستان در یمن اعلام شد؛ شهادت بیش از ۱۵هزار غیرنظامی و آواره‌شدن بیش از ۳میلیون نفر

دوشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

سخنگوی رسمی دولت نجات ملی یمن امروز دوشنبه در یک کنفرانس مطبوعایت آماری از جنایات هولناک و ضدبشری ائتلاف سعودی اماراتی از ابتدای جنگ در ۲۶ مارس ۲۰۱۵ (۶ فروردین ۱۳۹۴) تا پایان سال ۲۰۱۸ اعلام کرد.

آمار جنایات عربستان در یمن اعلام شد؛ شهادت بیش از 15هزار غیرنظامی و آواره‌شدن بیش از 3میلیون نفر

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، ضیف‌الله الشامی گفت از ابتدای جنگ و تجاوز نظامی ائتلاف سعودی اماراتی آمریکایی به یمن در 26 مارس 2015 تا پایان سال 2018 میلادی، ‌15 هزار و 359 غیرنظامی شهید و 24 هزار و 121 نفر زخمی شده‌‌اند.

الشامی افزود همچنین به‌سبب محاصره همه‌جانبه یمن و مانع‌تراشی متجاوزان در برابر سفر شهروندان به‌ویژه بیماران برای مداوا و جلوگیری از پرواز هواپیماها از فرودگاه بین المللی صنعاء، 17 هزار و 608 بیمار زن و مرد جان باخته‌‌اند.

بر اساس گزارش شبکه المسیره، وی خاطرنشان کرد بیش از 22 میلیون یمنی به کمک‌های بشردوستانه مختلف به‌سبب فاجعه‌ای که متجاوزان به‌بار آورده‌‌اند، نیاز دارند.

این مقام یمنی اظهار داشت آمار آوارگان هم به سه میلیون و 450 نفر داخل یمن و آمار آوارگان خارج در یمن به 70 هزار نفر رسیده است.

نوشتن نظر