دولت ترامپ یک بار دیگر دمشق را تهدید به حمله کرد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»دولت ترامپ یک بار دیگر دمشق را تهدید به حمله کرد

دولت ترامپ یک بار دیگر دمشق را تهدید به حمله کرد

يكشنبه ۱۶ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا یک بار دیگر دمشق را تهدید به حمله کرد.

اگرچه آمریکا خود را آماده خارج کردن نیروهایش از سوریه می کند،اما به نظر می رسد که مواضع واشنگتن در قبال جنگ سوریه تغییر نکرده است.

واشنگتن هنوز هم دولت «بشار اسد»،رئیس جمهوری سوریه را مشکل اصلی می داند و بار دیگر مدعی شده است که دمشق از سلاح های شیمیایی علیه مردم خود استفاده می کند.

«جان بولتون»،مشاور امنیت ملی «دونالد ترامپ» ،رئیس جمهوری آمریکا در راه سفر به سرزمین های اشغالی،دمشق را تهدید به حمله کرد.

بولتون بار دیگر با تکرار ادعای استفاده دمشق از سلاح های شیمیایی،گفت: «به طور قطع،تغییری در مواضع آمریکا در قبال استفاده سوریه از سلاح هیا شیمیایی به وجود نیامده است و هر گونه حمله شیمیایی از سوی دمشق با واکنش قوی و جدی واشنگتن مواجه خواهد شد،همانطور که دو مرتبه دیگر هم چنین اتفاقی رخ داد.»

مشاور امنیت ملی ترامپ همچنین تصریح کرد که آمریکا ،بشار اسد را مسئول هر گونه حمله ای که در آن از سلاح های شیمیایی استفاده شده باشد،می داند.

وی در این باره گفت: «در حالی که در مورد چگونگی خروج نیروهای آمریکایی و شرایط پیرامون آن صحبت می کنیم،نمی خواهیم دولت اسد آنچه ما انجام می دهیم را موجب تغییر مواضعمان در قبال استفاده از سلاح های کشتار جمعی در این کشور بداند.»

آمریکا تا کنون دمشق را مقصر اصلی در هر حمله شیمیایی که در سوریه انجام شده دانسته است،در حالی که از پذیرش احتمال انجام این حملات از سوی مخالفان دولت اسد،امتناع می کند.

شواهدی که عمدتا کاملا مغایر با روایت های ارائه شده در مورد حملات شیمیایی از شهرهای سوریه است،از سوی واشنگتن و متحدانش مورد بی توجهی قرار می گیرد.

در آوریل 2018 میلادی،فرانسه،آمریکا و انگلیس حمله ای را علیه تاسیسات نظامی سوریه به بهانه استفاده دولت دمشق از سلاح های شیمیایی در «دوما» که در 10 کیلوکتری شمال دمشق قرار دارد،ترتیب دادند.
منبع: شبستان

نوشتن نظر