رهبر مسیحیان ارتدوكس سوریه: هر روز قرآن می‌خوانم
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»رهبر مسیحیان ارتدوكس سوریه: هر روز قرآن می‌خوانم

رهبر مسیحیان ارتدوكس سوریه: هر روز قرآن می‌خوانم

شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

بطریک یازجی گفت: به عنوان یك رهبر مسیحی، علاقمندانه و هر روز، آیاتی از قرآن را می‌خوانم و از كتاب مقدس مسلمانان استفاده می‌كنم.

«محمدهادی تسخیری»، وابسته فرهنگی ایران در سوریه با «بطریک یوحنا العاشر یازجی»، رهبر مسیحیان ارتدوكس سوریه دیدار کرد.

تسخیری در این دیدار میلاد حضرت مسیح(ع) و فرارسیدن سال نوی میلادی را تبریک گفت و از رهبر مسیحیان ارتدوكس سوریه برای شركت در کنفرانس «امام رضا(ع) و گفت‌وگوی ادیان» در مشهد مقدس، دعوت كرد.

بطریک یازجی در این دیدار گفت: جمهوری اسلامی ایران از روز اول پیروزی بر عامل محبت و همزیستی مسالمت‌آمیز بین اتباع ادیان و مذاهب مختلف تأکید کرد و روابط حسنه با همه افراد که دارای اعتقادات و مذاهب مختلف بودند را برقرار کرد.  این همان چیزی است که دشمن صهیونیستی غاصب از آن می‌ترسد.

وی افزود: ما دشمنان مشترک داریم؛ مثلاً در این بحران سال‌های اخیر در سوریه و کشورهای منطقه، فقط مسلمانان هدف تروریست‌ها نبودند؛ بلکه مسیحیان نیز بسیار آسیب دیدند و کلیساهای آنها تخریب شد و شهدای فراوانی دادند.

بطریک یازجی همچنین در بخشی از سخنانش اظهار كرد: به عنوان یك رهبر مسیحی، علاقمندانه و هر روز، آیاتی از قرآن را می‌خوانم و از كتاب مقدس مسلمانان استفاده می‌كنم.

خبر دیگر از دمشق اینكه؛ محمدهادی تسخیری، وابسته فرهنگی كشورمان در سوریه در دیدار جداگانه‌ای با «مار اغناطیوس افرام الثانی»، رهبر بطریكیه السریان الارتدکس سوریه هم ملاقات كرد.

مار اغناطیوس افرام الثانی در این دیدار گفت: از تلاش‌های فراوان ایران برای کمک به سوریه در مدت جنگ‌ تكفیری‌ها علیه مردم سوریه، تشکر می‌کنیم.

وی تأكید كرد: تلاش ما این است كه همانند گذشته، زندگی با محبت و برادرانه‌ای با سایر اتباع ادیان در سوریه داشته باشیم.

وی در ادامه ضمن بیان نقش تاریخی مسیحیان در سوریه بر همزیستی مسالمت‌آمیز بین طوایف مختلف در این کشور تأکید کرد.

گفتنی است؛ این دو دیدارها همراه با آیت‌الله طباطبایی، نماینده ولی فقیه در سوریه انجام گرفت.

نوشتن نظر