انتقاد نماینده آیت الله سیستانی از افسار گسیختگی در فضای مجازی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»انتقاد نماینده آیت الله سیستانی از افسار گسیختگی در فضای مجازی

انتقاد نماینده آیت الله سیستانی از افسار گسیختگی در فضای مجازی

شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نماینده آیت الله سیستانی از توهین و تحقیر به شخصیت های مختلف در فضای مجازی به شدت انتقاد کرد.

حجت الاسلام شیخ عبدالمهدی کربلایی نماینده آیت الله سیستانی و تولیت شرعی آستان مقدس حسینی در خطبه های نماز جمعه این هفته که در صحن مطهر امام حسین (علیه السلام) در کربلا معلا برگزار شد، گفت: انسان دارای کرامت انسانی است که خداوند آن را بر همه کائنات برتری داده بنابراین باید به این کرامت انسانی در جامعه احترام گذاشت.

وی افزود: تنزل جایگاه اجتماعی با ضرورت حفظ کرامت انسانی که مورد تاکید دین مبین اسلام است، منافات دارد لذا باید کرامت انسان ها با وجود اختلافات دینی و اجتماعی حفظ شود.

حجت الاسلام شیخ عبدالمهدی کربلایی با بیان اینکه حرمت انسان مومن از حرمت کعبه بالاتر است، تصریح کرد: کسانی که درپی تنزل جایگاه اجتماعی اشخاص مختلف هستند، دچار اختلال در مسائل دینی، اخلاقی و فرهنگی شده اند. تلاش برای تنزل جایگاه اجتماعی اشخاص گوناگون موجب گسترش اختلافات و درگیری های داخلی در جامعه می شود.

وی تاکید کرد که تنزل جایگاه اجتماعی اشخاص در هر جامعه ای که از ادیان، مذاهب و فرهنگ های مختلف تشکیل شده، بسیار خطرناک است.

نماینده حضرت آیت الله سیستانی تصریح کرد: باتوجه به گسترش امکانات ارتباطات جمعی، روند تحقیر شخصیت های مختلف بسیار سرعت گرفته به طوری که قدرت بسیار عجیبی پیدا کرده است. این گونه اقدامات دارای آثار منفی بسیاری در جامعه است بنابراین باید خلل های دینی، اجتماعی و اخلاقی موجود در جامعه را ترمیم کرد. تنزل و تخریب کرامت و جایگاه انسان ها به هر شیوه ای که باشد در دین مبین اسلام حرام است.

حجت الاسلام عبدالمهدی کربلایی اظهار داشت: متاسفانه شاهد تحقیر شخصیت های مختلف در فضای مجازی هستیم که عاملان چنین اقداماتی باید در روز قیامت نسبت به اعمالشان در نزد خداوند متعال پاسخگو باشند. انسان باید نسبت به مطالبی که در فضای مجازی انتشار می دهد، دقت داشته باشد.
منبع: رسا

نوشتن نظر