انتقاد اوقاف مصر از اختلاط جنسیتی در دانشگاه‌ها
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»انتقاد اوقاف مصر از اختلاط جنسیتی در دانشگاه‌ها

انتقاد اوقاف مصر از اختلاط جنسیتی در دانشگاه‌ها

شنبه ۱۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۱۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

عضو وزارت اوقاف مصر با انتقاد از اختلاط جنسیتی در دانشگاه‌ها خواستار توجه بیش از پیش خانواده‌ها به تربیت دینی فرزندان شد.

منال المسلاوی استاد دانشگاه الازهر و عضو وزارت اوقاف مصر در سخنانی با انتقاد از اختلاط جنسیتی در دانشگاه‌ها تاکید کرد که در شریعت اسلامی اختلاط جنسیتی تنها به هنگام ضرورت و با شروط خاصی مجاز دانسته شده است.

المسلاوی با بیان شروط دیدار بانوان و آقایان گفت: تنها در فرض ضرورت و در چهارچوب ضوابط شرعی، عدم تعدّی هریک از طرفین به حقوق دیگری، خلوت نکردن و نیز پرهیز از افراط و تفریط در ارتباط از مهمترین شروط شرعی برای هم صحبتی بانوان و آقایان در محیط دانشگاه است.

وی با تاکید بر ضرورت حفظ شئون اسلامی، دوری از خودنمایی و پرهیز از چشم چرانی خاطر نشان کرد: جوانان باید از هرگونه اختلاط با جنس مخالف به بهانه‌های گوناگون و توجیه‌های متعدد پرهیز کنند زیرا شیطان همواره برای انحراف و اغفال جوانان حاضر است.

عضو اوقاف مصر دانشگاه‌ها را یک نهاد مقدس و مکانی برای علم آموزی دانسته و افزود: دانشجویان باید قداست دانشگاه به عنوان مرکز علم آموزی را حفظ کنند. دانشگاه عرصه خود نمایی، مشغول شدن به لهو و لعب و یا شوخی‌های زننده نیست.

استاد دانشگاه الازهر با ابراز نگرانی از افزایش روابط میان دو جنس مخالف در دانشگاه‌های مصر اظهار داشت: ادبیات زننده و تبدیل محیط دانشگاه به مکانی برای تفریح نشان از ضعف تربیتی، رفتاری و فقدان تربیت صحیح دینی در خانواده‌ها دارد.

المسلاوی در پایان با بیان اهمیت نقش خانواده در تربیت نسل‌های آینده تصریح کرد: تربیت فرزندان با تکیه بر آموزه‌های دینی و ارزش‌های اخلاقی مسؤولیت سنگینی است که خانواده باید به نحو احسن به این وظیفه جامه عمل بپوشاند. اختلاط جنسیتی در دانشگاه‌ها امری مذموم و عواقب وخیمی را برای بنیان خانواده‌ها به بار خواهد آورد.
منبع: رسا

نوشتن نظر