بازگرداندن ۳۰ کودک روس از عراق به روسیه
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»بازگرداندن ۳۰ کودک روس از عراق به روسیه

بازگرداندن ۳۰ کودک روس از عراق به روسیه

دوشنبه ۱۰ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

نماینده تام الاختیار رئیس جمهوری روسیه در امور حقوق کودکان در پایان سفر خود به بغداد، تعداد ۳۰ کودک روس را که والدین آنها جذب گروه‌های تروریستی شده و در حال حاضر در زندان به‌سر می‌برند، از عراق به روسیه بازگرداند.

روز یکشنبه یک پرواز ویژه تعداد 30کودک روسی که والدین آنها جذب گروه‌های تروریستی شده بودند را از عراق به فرودگاه مسکو منتقل کرد.

والدین این کودکان که از چچن، داغستان، مسکو و برخی مناطق دیگر روسیه بودند، تاکنون در عراق در زندان به سر می‌بردند. این کودکان شامل 16دختر و 14پسر از سن 3سال الی 15سال است. این کودکان قرار است به بستگان نزدیکشان در روسیه تحویل داده شوند

"آنا کوزنیتسوا" نماینده تام الاختیار رئیس جمهوری روسیه در امور مربوط به حقوق کودکان، شخصا برای تحویل گرفتن و همراهی این کودکان به بغداد سفر کرده بود. وی در بغداد با "عادل عبدالمهدی" نخست وزیر عراق نیز دیدار کرده و از مساعدت دولت عراق برای بازگرداندن کودکان روسی به بستگانشان قدردانی کرد.

در حال حاضر نزدیک به 700 کودک روسی که والدین آنها جذب گروه‌های تروریستی شده بودند، در کشورهای خاورمیانه حضور دارند. از ماه آگوست سال 2018نماینده تام الاختیار پوتین در امور مربوط به حقوق کودکان، به همراه وزارت امور خارجه روسیه مدارک لازم برای بازگرداندن تعدادی از کودکان روسی که مادران آنها در زندان‌های عراق به سر می‌برند را آغاز کردند. بر اساس اطلاعات وزارت خارجه روسیه، صحبت بر سر 115کودک تا سن ده سال و هشت کودک از سن 11الی 17سال است. بستگان این کودکان در 16منطقه از فدراسیون روسیه زندگی می کنند.
منبع: تسنیم

نوشتن نظر