خروج آمریکا از سوریه باعث همگرایی اسرائیل و اعراب سنی می‌شود
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»خروج آمریکا از سوریه باعث همگرایی اسرائیل و اعراب سنی می‌شود

خروج آمریکا از سوریه باعث همگرایی اسرائیل و اعراب سنی می‌شود

چهارشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مشاور یهودی پادشاه بحرین پیش بینی کرد که خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، در تقویت روابط میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب سنی سهیم باشد.

مشاور یهودی پادشاه بحرین پیش بینی کرد که خروج نیروهای آمریکایی از سوریه، در تقویت روابط میان رژیم صهیونیستی و کشورهای عرب سنی سهیم باشد.

«مارک اشنایر»، خاخام یهودی آمریکایی که در این اواخر به عنوان مشاور ملک «حمد بن عیسی آل خلیفه»، پادشاه بحرین منصوب شده، ضمن پیش بینی این که تصمیم اخیر «دونالد ترامپ»، رئیس جمهوری آمریکا مبنی بر خروج نیروهای کشورش از سوریه، در تقویت روابط میان رژیم صهیونیستی و کشورهای سنی جهان عرب سهیم باشد، تاکید کرد که چنین اقدامی ممکن است باعث تسریع در انجام قرارداد میان این رژیم و کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس شود.

اشنایر که بنیانگذار و رئیس «بنیاد تفاهم قومیتی» است و روابط گسترده ای در کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس دارد، در مصاحبه با روزنامه انگلیسی زبان «تایمز آو اسرائیل» رژیم صهیونیستی در این باره اظهار داشت: کشورهای خلیج (فارس) با برخی تهدیدهای وجودی از جمله کاهش رشد اقتصادی به دلیل کاهش تقاضای نفت و تجاوز ایران و هم پیمانان آن رو به رو هستند.

این خاخام یهودی ضمن اعلام این که شاهزاده «خالد بن سلمان»، پسر ملک «سلمان بن عبدالعزیز آل سعود»، پادشاه عربستان سعودی و سفیر این کشور در آمریکا در این اواخر به وی اطلاع داده که دلیل همگرایی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس با رژیم صهیونیستی همان خصومت کنونی میان کشورش و ایران است، تصریح کرد: با این وجود دلیل اصلی این همگرایی همان اقتصاد است جایی که نمی توان اقتصاد عربستان را بدون اسرائیل اصلاح کرد.

اشنایر با استناد به گفت و گوی خود با یک منبع بلندپایه در منطقه خلیج فارس، از تغییر وضعیت با خروج نیروهای آمریکایی از سوریه خبر داده و در این باره مدعی شد: ایران دیگر در جایگاه نخست (در فهرست تهدیدها) قرار دارد و به نیروی شماره یک که سیاست باز جهان عرب سنی به روی اسرائیل را رهبری می کند، تبدیل شده است.

این خاخام آمریکایی همچنین پیش بینی کرد که «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی ماه آینده میلادی از بحرین بازدید کند و دو طرف نیز در آینده نزدیک با یکدیگر روابط رسمی برقرار کنند.
منبع: شفقنا

نوشتن نظر