جنگنده‌های اسرائیل حریم هوایی سوریه و لبنان را نقض کردند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»جنگنده‌های اسرائیل حریم هوایی سوریه و لبنان را نقض کردند

جنگنده‌های اسرائیل حریم هوایی سوریه و لبنان را نقض کردند

چهارشنبه ۰۵ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۸:۰۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

منابع خبری سوریه از مقابله پدافند هوایی این کشور با موشک‌های متجاوز در حومه غربی دمشق خبر دادند.

شبکه تلویزیونی الاخباریه سوریه به نقل از خبرنگار خود گزارش داد پدافند هوایی ارتش سوریه با اهداف مهاجم در حریم هوایی حومه غربی دمشق مقابله کرد.

خبرگزاری سانا نیز اعلام کرد دفاع هوایی سوریه تعدادی از  موشک‌های شلیک‌شده  را سرنگون کرده است.

در این تهاجم فقط دو فروند موشک به زمین اصابت کرد و در پی آن آتش شدیدی در منطقه دیده شد.

در همین حال صدای انفجار‌های بسیار شدید در شهر دمشق، پایتخت سوریه نیز شنیده شدند. هنوز منابع رسمی سوریه درباره علت این صدا‌ها خبری منتشر نکرده‌اند.

شاهدان عینی می‌گویند صدا‌ها از محدوده فرودگاه ارتش در منطقه المزه است، اما آتش‌سوزی در محدوده فرودگاه دیده نمی‌شود. هنوز گزارشی درباره تلفات یا خسارت احتمالی این حمله مخابره نشده است.

منابع خبری اعلام کردند رژیم صهیونیستی در حمله شبانه خود به مناطق اطراف دمشق بیش از ۲۰ فروند موشک کروز از ناو مستقر در مجاورت سواحل لبنان به سمت اهداف از پیش تعیین‌شده در پایتخت سوریه شلیک کرده است.

در همین حال گفته می‌شود جنگنده‌های صهیونیستی هم با پرواز بر فراز جنوب لبنان، ماموریت گمراهی پدافند هوایی سوریه و لبنان را برعهده داشتند.

دو جنگنده رژیم صهیونیستی نیز با نقض حریم هوایی سوریه به مراکز نظامی در مناطق قدسیا و صبوره در حاشیه غرب شهر دمشق حمله کردند. حمله موشکی به حومه غربی دمشق از طریق حریم هوایی لبنان صورت گرفته است.

شبکه تلویزیونی العالم به نقل از خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی در ارتفاع پایین در حریم هوایی دو منطقه "النبطیه" و "التفاح" در جنوب لبنان به پرواز درآمدند و دیوار صوتی را شکستند.

به گزارش این شبکه، جنگنده‌های رژیم صهیونیستی همچنین هنگام پرواز در حریم هوایی منطقه "صور" و مناطق اطراف آن در جنوب لبنان اقدام به پرتاب بالن‌های حرارتی کردند.

العالم همچنین از پرواز جنگنده‌های رژیم صهیونیستی بر فراز "حیفا" و شنیده شدن صدای چند انفجار در حریم هوایی دو منطقه "الخضیره" و "قیساریه" در الجلیل در شمال سرزمین‌های اشغالی خبر داد.

در عین حال، رژیم صهیونیستی نیز از مقابله با موشک ضدهوایی شلیک‌شده از سمت سوریه خبر داده است. بر اساس گزارش رسانه‌های صهیونیستی، ارتش اسرائیل یکی از سامانه‌های پدافند هوایی خود به نام «پیکان» را به منظور مقابله با ورود موشک‌های ضدهوایی سوریه به حریم هوایی منطقه اشغالی جولان فعال کرده است.

ارتش رژیم صهیونیستی سپس با صدور بیانیه‌ای ضمن تایید فعال شدن سامانه پدافندی «پیکان» ادعا کرد یک فروند موشک ضد هوایی سوری که از خاک سوریه به طرف فلسطین اشغالی شلیک شده را هدف قرار داده است.

وزارت دفاع سوریه اعلام کرد پدافند هوایی این کشور توانسته بیشتر موشک‌های متجاوز را منهدم کرد اما در اثر اصابت تعدادی از آنها به انبار مهمات ارتش، 3 سرباز سوری مجروح شدند.

ارتش سوریه نیز در اطلاعیه‌ای با بیان اینکه اوضاع در شهر دمشق به حالت عادی بازگشته است اعلام کرد، سامانه پدافند هوایی ارتش با واکنش به موقع، موشک‌های دشمن را رهگیری و بیشتر آن‌ها را منهدم کرد. در این بیانیه آمده است شلیک موشک‌ها به خاک سوریه از جنگنده‌های صهیونیستی که حریم هوایی لبنان را نقص کردند، صورت گرفته است.

­شبکه تلویزیونی الحدث گزارش داد بقایای ناشی از برخورد موشک‌های پدافند هوایی ارتش سوریه با موشک‌های اسرائیل در منطقه "البقاع" در جنوب لبنان سقوط کرده‌اند.
منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

نوشتن نظر