دفع حملات عناصر داعش به میادین نفتی شمال بغداد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»دفع حملات عناصر داعش به میادین نفتی شمال بغداد

دفع حملات عناصر داعش به میادین نفتی شمال بغداد

شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۶
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

شش نفر از عناصر داعش قصد داشتند به مواضع ارتش عراق در میادین نفتی «علاس» واقع در شمال بغداد نفوذ کنند که سه نفر از آنان کشته و حملاتشان نیز دفع شد.

یک گروه از عناصر داعش شامگاه چهارشنبه (روز گذشته) به مقرهای ارتش عراق در استان «صلاح الدین» (180 کیلومتری شمال بغداد) حمله کردند.

«جمعة عناد سعدون» فرمانده عملیات صلاح الدین اعلام کرد که شش عنصر از گروه داعش با سلاح نیمه سنگین از سلسله جبال «حمرین» به مواضع ارتش عراق در میادین نفتی «علاس» واقع در شرق صلاح الدین حمله کردند.

سعدون می‌گوید که عناصر داعش قصد داشتند از وضعیت نامساعد جوی استفاده کنند و بر میادین علاس مسلط شوند و لوله‌های نفت را به آتش بکشند.

پایگاه اینترنتی روزنامه «الحیاة» به نقل از این مسئول عراقی گزارش داد که نیروهای این کشور کنترل وضعیت را در دست دارند و گفته می‌شود که سه تروریست کشته شدند.

سعدون اعلام کرد که بخش غربی علاس دچار حریق شد و نیروهای عراقی در تلاش بودند که آن را خاموش کنند.
نهاد موسوم به «مرکز اطلاع‌رسانی امنیتی» عراق هم با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که یگانهای اطلاعاتی و امنیتی میدانی عراق که در ورودیها بغداد مستقر هستند، دو فرد تحت تعقیب را بازداشت کردند.

اتهام این افراد، تروریستی است و به گفته این مرکز، تروریستها قصد داشتند از طریق ایست‌وبازرسی امنیتی در منطقه «التاجی» وارد بغداد شوند.
از استان «کرکوک» نیز خبر می‌رسد که نیروهای امنیتی و اطلاعاتی عراق دو متهم تروریستی را بازداشت کردند.

«سعد معن» سخنگوی وزارت کشور عراق اعلام کرد که یکی از این تروریستها در حال گردآوری اطلاعات از سرویسهای امنیتی بود و عنصر دوم نیز یکی از عناصر حاضر در داعش بود.

نیروهای امنیتی عراق چهارشنبه (روز گذشته) عملیاتی را برای تعقیب و حمله به مواضع داعش در اطراف روستاهایی که در حد فاصل دو استان دیاله و صلاح الدین قرار دارد، از سر گرفتند.
منبع: فارس

نوشتن نظر