طرح ضد مهاجرتی دانمارک صدای مدافعان حقوق بشر را درآورد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»طرح ضد مهاجرتی دانمارک صدای مدافعان حقوق بشر را درآورد

طرح ضد مهاجرتی دانمارک صدای مدافعان حقوق بشر را درآورد

شنبه ۰۱ دی ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۳۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

اقدام پارلمان دانمارک در موافقت با پیشنهاد تبعید مجرمان بیگانه به جزیره ای کوچک در این کشور، خشم مدافعان حقوق بشر را در بر داشته است.

اقدام پارلمان دانمارک در موافقت با پیشنهاد تبعید مجرمان بیگانه به جزیره ای کوچک در این کشور، خشم مدافعان حقوق بشر را در بر داشته است.

پارلمان دانمارک روز پنجشنبه بودجه سال 2019 این کشور و از جمله طرحی پیشنهادی برای نگهداری مجرمان بیگانه در جزیره ای کوچک را تصویب کرد.
این طرح که بسیاری آن را نشانه موضع بسیار سخت دانمارک علیه مقوله مهاجرت می دانند، با انتقاد کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد رو به رو شده است.

دولت دانمارک قصد دارد یکصد مجرمی که نمی توان آنها را از بیم شکنجه یا اعدام در زادگاه خود به کشورهایشان اخراج کرد، در این جزیره حبس کند.
این جزیره به عنوان آزمایشگاه و کوره مرده سوزی مورد استفاده دانشمندانی است که روی بیماری هایی چون آنفلوانزای خوکی و هاری تحقیق می کنند.

موضع ضد مهاجرتی دانمارک پیش از این نیز جنجال آفریده است. «اینگر اشتویبرگ» وزیر مهاجرت دانمارک که به تندروی مواضع و دیدگاه شهرت دارد، چندی پیش با اشاره به اینکه مسلمانان شاغل به دلیل روزه داری در ماه رمضان، خطرات امنیتی ایجاد می کنند، از آنها خواست در خانه بمانند.
سخنان این وزیر دانمارکی مبنی بر غیبت مسلمانان از محل کار در ماه رمضان برای جلوگیری از تبعات منفی روزه داری بر سایر افراد جامعه، انتقاداتی به همراه داشت.

وی در توجیه ادعای خود، راننده اتوبوسی را مثال زد که عملکردش تحت الشعاع اجتناب از خوردن و آشامیدن در طول روز، قرار می گیرد.
دولت دانمارک درصدد استدلال تراشی در مورد سخنان این وزیر برآمد و «کارن المان» رئیس فراکسیون حزب لیبرال این کشور گفت که سخنان وزیر مهاجرت، پیشنهاد رسمی برای تغییر قانون نبوده است.

دانمارک جزو کشورهایی است که همواره به دین اسلام به صورت علنی توهین کرده و در چند سال اخیر نیز با نشر تصاویر موهن درباره پیامبر خاتم (ص) جنجالی در جهان اسلام به راه انداخته است.
آمار رسمی نشان می دهد که 270 هزار مسلمان در دانمارک زندگی می کنند که اغلب آنها آلبانیایی، ترکیه ای، پاکستانی و عرب تبار هستند.
منبع: ایرنا

نوشتن نظر