نفوذ نیروهای داعش در ارتش آلمان
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»نفوذ نیروهای داعش در ارتش آلمان

نفوذ نیروهای داعش در ارتش آلمان

سه شنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۴۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

آلمان در حال بررسی امنیتی تمام استخدام‌های ارتش خود است. تصمیم دولت آلمان پس از آن اعلام شد که سرویس ضدجاسوسی ارتش ۲۰ فرد با گرایش به داعش را در نیروهای مسلح این کشور شناسایی کرد.

آلمان در حال برنامه‌ریزی برای گزینش امنیتی تمام استخدامی‌های ارتش خود پس از ژوئیه ۲۰۱۷ است. تصمیم دولت آلمان پس از آن اعلام شد که سرویس ضدجاسوسی ارتش ۲۰ فرد با گرایش به داعش را در نیروهای مسلح این کشور شناسایی کرد.

خبرگزاری «رویترز» گزارش داد؛ یک سخنگوی سرویس ضدجاسوسی ارتش این خبر را تأیید کرده و از وجود ۶۰ فرد احتمالی دیگر با گرایش به داعش در میان اعضای نیروهای مسلح آلمان سخن به میان آورده است. بر اساس این گزارش، پیش‌نویس قانون گزینش امنیتی در هفته‌های آینده تسلیم پارلمان آلمان خواهد شد. هدف از این قانون تلاش برای مقابله با نفوذ داعش در ارتش آلمان و دریافت آموزش‌های نظامی اعضای مخفی این گروه اعلام شده‌است.

قانون فعلی آلمان بررسی افراد استخدام‌شده در ارتش را تنها پس از استخدام آنها مجاز می‌شمارد. متقاضیان استخدام در نیروهای مسلح آلمان طبق قانون کنونی باید گواهی عدم سوء سابقه از پلیس ارائه دهند و اجازه دسترسی نامحدود به اسناد ثبت‌شده خود در بایگانی فدرال را بدهند.

سخنگوی سرویس ضدجاسوسی گفت که در ماه‌های اخیر تعدادی درخواست برای پیوستن به ارتش به دست افسران رسیده‌است که در آنها متقاضیان خواستار آموزش فشرده کار با اسلحه و تجهیزات بودند. این سخنگو تعداد درخواست‌ها را فاش نکرد.

سرویس ضدجاسوسی به انتشار اعلامیه‌ای از سوی داعش در سال ۲۰۱۴ اشاره کرده‌است. در این اعلامیه داعش از طرفداران خود خواسته‌بود که کار با اسلحه را فرا بگیرند و به این گروه بپیوندند. به‌علاوه، این گروه طرفدارانی را که پیشتر آموزش نظامی دیده‌بودند، به سفر به قلمروهای این گروه فراخوانده‌بود. امسال همزمان با وقوع حملاتی محدود از سوی طرفداران داعش در خاک آلمان نگرانی‌های امنیتی بابت نفوذ داعش بالا رفت.

هفته گذشته پلیس آلمان فردی سوری‌تبار را در برلین به اتهام عضویت در داعش و تلاش برای بمب‌گذاری دستگیر کرد. در اکتبر نیز فرد دیگری به خاطر برنامه‌ریزی برای یک حمله بزرگ در برلین و طرفداری از داعش دستگیر شد. او در زندان خودکشی کرد.

گفتنی است، داعش با پشتیبانی برخی از کشورهای غربی و سکوت برخی دیگر آنها با هدف تضعیف محور مقاومت از جمله سوریه و ایران در خاورمیانه به وجود آمد. این طرح در راستای تضعیف مقاومت علیه سلطه‌گری رژیم صهیونیستی صورت گرفت. هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق آمریکا در کتاب خاطرات خود با عنوان "گزینه‌های دشوار" اذعان کرده است که داعش در واقع ساخته دست آمریکا با هدف تقسیم خاورمیانه بود. اما اکنون این گروه افراطی بلای جان کشورهای غربی شده است.
منبع: جام نیوز

نوشتن نظر