وحشت اعضای خاندان سلطنتی در عربستان از ولیعهد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»وحشت اعضای خاندان سلطنتی در عربستان از ولیعهد

وحشت اعضای خاندان سلطنتی در عربستان از ولیعهد

يكشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۷ ساعت ۱۸:۵۳
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

"عصری در ژانویه ۲۰۱۸، سلمان بن عبدالعزیز بن سلمان آل سعود، شاهزاده سعودی شمشیرباز حرفه‌ای و فارغ التحصیل سوربن به همراه برخی از خویشانش به قصر سلطنتی در ریاض فراخوانده شد اما هرگز از آن خارج نشد..."

ساندی‌تایمز نوشت "عصری در ژانویه ۲۰۱۸، سلمان بن عبدالعزیز بن سلمان آل سعود، شاهزاده سعودی شمشیرباز حرفه‌ای و فارغ التحصیل سوربن به همراه برخی از خویشانش به قصر سلطنتی در ریاض فراخوانده شد اما هرگز از آن خارج نشد..."

روزنامه ساندی تایمز در گزارشی تحت عنوان "اعضای خاندان سلطنتی در عربستان در وحشت از ولیعهد" به اتفاقی اشاره می‌کند که برای شاهزاده سلمان بن عبدالعزیز بن سلمان آل سعود رخ داد زمانی که به همراه تعدادی از شاهزاده‌های دیگر در ژانویه گذشته به کاخ سلطنتی در ریاض فراخوانده شد. این دست کم داستانی است که پدرش که در آن زمان در کاخ حضور داشت به الی هاتم، وکیل مستقر در پاریس گفته است.

این روزنامه می‌افزاید، کمی پس از حضور آنها در کاخ سلطنتی در ریاض، تنشی بین آنها و نیروهای گارد محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان درگرفت که در پی آن شاهزاده سلمان ۳۶ ساله که به دلیل ضرب و جرح بیهوش شده بود، بازداشت شد. از آن زمان تاکنون از او خبری نیست.

این روزنامه می‌آورد، دو روز بعد از این حادثه پدر شاهزاده سلمان نیز بازداشت می‌شود اما روایت رسمی سعودی این است که شاهزاده سلمان در بین ۱۱ شاهزاده سعودی بود که در جریان اعتراض‌شان به پرداخت قبض برق کاخ‌هایشان بازداشت شدند. مسؤولان غرب که از این مساله آگاهند بعید می‌دانند این دلیل واقعی بازداشت باشد.

این روزنامه ادامه می‌دهد، ولیعهد سعودی همچنان از حمایت پدرش ملک سلمان و شاهزاده‌های دیگر و نیز از حمایت مردمی گسترده در عربستان به دلیل تغییرات اجتماعی که انجام داده برخوردار است، در حالی که در خارج به دلیل قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار منتقد سعودی وجهه خوبی ندارد.
منبع: ایسنا

نوشتن نظر