رهبران مسیحی لغو قانون کشور یهود را خواستار شدند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»رهبران مسیحی لغو قانون کشور یهود را خواستار شدند

رهبران مسیحی لغو قانون کشور یهود را خواستار شدند

سه شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۰۳:۴۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

روحانیون ارشد کاتولیک در قدس از رژیم صهیونیستی خواسته‌اند تا یک قانون جنجالی را که به یهودی‌ها حق تعیین سرنوشت "منحصری" می‌دهد، لغو کند.

اسقف‌ها و اسقف‌های اعظم کاتولیک رومی، کاتولیک سوری، کلیساهای کاتولیک ارمنی و یونانی در بیانیه مشترکی گفتند: ما باید توجه مقامات را به یک واقعیت ساده جلب کنیم.

در این بیانیه آمده است: پیروان دین مسیحیت، شهروندان ما متشکل از مسلمان، دروزی و ...، همگی ما که عرب هستیم، حق شهروندی ما در این سرزمین کمتر از خواهران و برادران یهودی‌مان نیست.

این قانون ماه ژوئیه به تصویب پارلمان رژیم صهیونیستی رسید و بخشی از قوانین اساسی اسرائیل شد. طبق آن، سرزمین‌های اشغالی وطن تاریخی یهودیان است و زبان عربی به عنوان یک زبان رسمی حذف شد. از آنجاییکه قانون مذکور هرگونه اشاره به برابری یا ماهیت دموکراتیک را حذف کرده است، عرب‌های اسرائیل می‌گویند این امر در واقع قانونی کردن تبعیض است.

با تصویب این قانون جنجالی عرب‌ها اعتراضات گسترده‌ای به راه انداختند و برخی از سیاستمداران یهودی هم خواستار اصلاح آن شدند. روون ریولین، رئیس رژیم صهیونیستی هم گفت قانون مذکور "در شکل کنونی برای اسرائیل مناسب نیست و برای یهودیان هم بد است."

عرب‌ها حدود ۱۷.۵ درصد از جمعیت حدودا ۹ میلیونی سرزمین‌های اشغالی را تشکیل می‌دهند. در بیانیه مشترک اسقف‌های اعظم آمده است: مسیحیان، مسلمانان، دروزی‌ها، یهودیان و ... خواستار آن هستند تا همچون شهروندان برابر با آنها برخورد شود. ما به عنوان رهبران مذهبی کلیساهای کاتولیک، از مقام‌ها می‌خواهیم تا این قانون را لغو کرده و از تصویب قانونی اطمینان حاصل کنند که موجب ارتقا و حفاظت از رفاه و امنیت تمام شهروندان این سرزمین شود.
منبع: ایسنا

نوشتن نظر