واکنش شدید سندرز به سرنوشت خاشقجی
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»واکنش شدید سندرز به سرنوشت خاشقجی

واکنش شدید سندرز به سرنوشت خاشقجی

يكشنبه ۲۲ مهر ۱۳۹۷ ساعت ۰۴:۱۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یکی از شخصیت های مشهور حزب دموکرات در کنگره آمریکا در مورد احتمال قتل و یا ربایش جمال خاشقچی واکنش نشان داد.

«برنی سندرز» یکی از شخصیت های مشهور حزب دموکرات در کنگره آمریکا در مورد احتمال قتل و یا ربایش جمال خاشقچی واکنش نشان داد.

وی در حساب شخصی خود در شبکه اجتماعی توییتر نوشت: کشف سرنوشت جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی و محاکمه مسئولان آن مهمتر از سود شرکت های تسلیحاتی آمریکا است.

«برنی سندرز» از نگرانی شرکت های تسلیحاتی آمریکا از احتمال ضرر فروش سلاح به حکومت آل سعود از حادثه خاشقجی انتقاد کرد.

گفتنی است جمال خاشقجی روزنامه نگار مشهور عربستانی که از اعضای انجمن رسانه های ترک ـ عرب بوده است، از زمان مراجعه به ساختمان سرکنسولگری عربستان سعودی در شهر استانبول ناپدید شده است.

خاشقجی 59 ساله، بعد از انتخاب بن سلمان به عنوان ولیعهد عربستان، این کشور را ترک کرده و به آمریکا رفته بود و در روزهای اخیر قصد ازدواج با یک زن تبعه ترکیه را داشت و برای طی کردن مراحل ثبت ازدواج خود مجبور به مراجعه به کنسولگری عربستان در استانبول شد.

شواهد میدانی و اظهارات محمد الخطیبی سرکنسول عربستان سعودی در استانبول نشان می دهد که اسناد و شواهد حضور خاشقجی در کنسولگری عربستان از جمله تصاویر دوربین های مدار بسته این مکان دیپلماتیک توسط مقامات امنیتی آل سعود معدوم شده است.

سرکنسول عربستان سعودی در استانبول در پی ناپدید شدن خاشقجی درهای سرکنسولگری را به روی خبرنگاران رویترز باز و اعلام کرد که به علت فعال نبودن دوربین های مدار بسته، تصاویر ورود و خروج خاشقجی در ساختمان کنسولگری ثبت نشده است و هیچ فیلمی موجود نیست.

نوشتن نظر