نشست وزیران خارجه ائتلاف ضد داعش در کویت
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»نشست وزیران خارجه ائتلاف ضد داعش در کویت

نشست وزیران خارجه ائتلاف ضد داعش در کویت

چهارشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۴:۱۷
امتیاز این گزینه
(1 رای)

وزیر خارجه آمریکا ضمن هشدار نسبت به احتمال بازگشت داعش به مناطق آزاد شده در عراق، بر لزوم حفاظت از دستاوردهای مبارزه با این گروه تروریستی تاکید کرد.


رکس تیلرسون، وزیر خارجه آمریکا در افتتاحیه نشست وزرای خارجه کشورهای عضو ائتلاف ضد داعش در حاشیه کنفرانس کویت برای بازسازی عراق با هشدار نسبت به احتمال بازگشت داعش به مناطق آزاد شده در عراق گفت: داعش به شکل کامل در عراق شکست داده شده اما همچنان خطری برای این کشور محسوب می‌شود.

تیلرسون با اشاره به تلاش کشورش با ائتلاف ضد داعش برای حمایت از دستاوردهای نظامی و تامین امنیت مناطق آزاد شده، بر لزوم حمایت مالی از عراق برای برقراری ثبات و راه‌حل‌های مقابله با بازگشت داعش به این کشور تاکید کرد و گفت ائتلاف موفق شده ۹۸ درصد از اراضی تحت اشغال داعش را پس بگیرد.

وزیر خارجه آمریکا با اشاره به اینکه کشورش به دنبال حل بحران در سوریه است، گفت: آمریکا به آموزش نیروهای بومی در سوریه ادامه خواهد داد.

صباح الخالد الحمد الصباح، معاون نخست وزیر  و وزیر خارجه کویت نیز در این نشست اظهار داشت: با وجود تحولات مثبت و نتایج چشمگیر در میادین نبرد اما جامعه جهانی همچنان با خطر مستقیم گروه‌های تروریستی مواجه است.

الصباح در ادامه تاکید کرد: اهمیت دارد که ائتلاف ما در چارچوب استمرار اقدامات بین‌المللی و هماهنگی‌ها در زمینه مبارزه با تروریسم و پیگیری و تقویت استراتژی ائتلاف برای مبارزه با داعش، کار خود را در راستای ایجاد افق‌های جدیدی آغاز کند.

وی با تاکید بر لزوم توقف ورود تروریست‌های خارجی به عراق، خواستار حمایت از عراق در زمینه جمع‌آوری مدارک و شواهد جنایی شد.

قرار است در  جلسه امروز (سه‌شنبه) کنفرانس کویت وضعیت دو کشور عراق و سوریه با تمرکز بر راههای موفقیت در آزادسازی این دو کشور بررسی شوند.
منبع: ایسنا

نوشتن نظر

جستجو

آگهی صفحه فرهنگی

نقش آفرینی یهودیان مخفی در مسیحیت
نقش یهودیان مخفی که مسیحیت را از درون به نابودی کشانده‌اند

نویسنده: یوسف رشاد
مترجم: عباس کسکنین
لینک خرید

 

اوقات شرعی