آزادی ۱۰ شهرک در امارت خودخوانده جبهه النصره
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»آزادی ۱۰ شهرک در امارت خودخوانده جبهه النصره

آزادی ۱۰ شهرک در امارت خودخوانده جبهه النصره

شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۲۰
امتیاز این گزینه
(1 رای)

مواضع نیروهای مقاومت در مزارغ تثبیت شده و فاصله با شهر « خان شیخون» یکی از پایگاه های اصلی تروریست ها به ۱۲ کیلومتر کاهش پیدا کرد.


به گزارش موعود ، آخرین خبرها از جنوب استان ادلب حاکیست، پیشروی نیروهای جبهه مقاومت در محورهای مختلف همچنان ادامه دارد و عملیات جدیدی از حومه شمالی شهرک « ابودالی» به سمت فرودگاه نظامی « ابوالظهور» آغاز شده است.

نیروهای جبهه مقاوت پس از درگیری های سنگین توانستند با عقب راندن عناصر تروریستی، شهرک های « لوبیده و فحیل» را به کنترل خود در بیاورند؛ در جریان پاکسازی این دو شهرک ۲۰ تن از تروریست ها کشته و زخمی شدند.

شهرک های « رسم العبد، ربیعه موسی، القصر الابیض، ام الریجینی،الحقیقه، ام رجیم و مریجب المشهد» و ارتفاعات « ام رجیم و الخزنه» هم اهداف دیگر نیروهای جبهه مقاومت بودند که پس از ساعت ها درگیری از اشغال عناصر تروریستی خارج شدند. 

با پاکسازی های صورت گرفته در این محور، نیروهای جبهه مقاومت خود را به ۳ کیلومتری شهرک « سنجار » رساندند. پس از آزادسازی شهرک ابودالی، عناصر تروریستی اتاق عملیات خود را به شهرک سنجار منتقل کردند.

آزادی ۱۰ شهرک در امارت خودخوانده جبهه النصره + نقشه میدانی

در ۲۴ ساعت گذشته پیشروی ها از حومه شمالی شهرک ابودالی به سمت فرودگاه « ابوالظهور» معطوف شد و با پاکسازی های صورت گرفته نیروهای مقاومت فاصله ۲۹ کیلومتری خود را با این فرودگاه به ۲۰ کیلومتر کاهش دادند. « ابوالظهور» مهم ترین فرودگاه نظامی در استان ادلب به شمار می آید که در سال ۲۰۱۵ به اشغال عناصر تروریستی درآمد.

از حومه غربی شهرک عطشان هم خبر می رسد، مواضع نیروهای مقاومت در مزارغ تثبیت شده و فاصله با شهر « خان شیخون» یکی از پایگاه های اصلی تروریست ها به ۱۲ کیلومتر کاهش پیدا کرد.

در حال حاضر، عناصر تروریستی در سه شهرک « ام رفول، ام رجم و الشقفه» در محاصره کامل نیروهای جبهه مقاومت هستند؛ از سویی دیگر نیروهای مقاومت توانستند شهرک « برکه» را هم به کنترل خود در آورند و در تلاش هستند مواضع را در این شهرک تثبیت کنند.
منبع: مشرق

نوشتن نظر

جستجو

آگهی صفحه فرهنگی

نقش آفرینی یهودیان مخفی در مسیحیت
نقش یهودیان مخفی که مسیحیت را از درون به نابودی کشانده‌اند

نویسنده: یوسف رشاد
مترجم: عباس کسکنین
لینک خرید

 

اوقات شرعی