بیکاری جوانان پیامدهای ناگوار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به دنبال دارد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»بیکاری جوانان پیامدهای ناگوار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به دنبال دارد

بیکاری جوانان پیامدهای ناگوار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به دنبال دارد

يكشنبه ۱۴ آبان ۱۳۹۶ ساعت ۰۸:۱۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

آیت‌الله مظاهری با تأکید بر اهمیّت و ضرورت حفظ یکپارچگی و اتّحاد کلمه در بین همۀ اقشار و گروه‌های مختلف، خاطرنشان کردند: وحدت و همدلی در کنارِ اهتمام و فعّالیّت مضاعف همراه با برنامه و تدبیر، می‌تواند مشکلات موجود را مرتفع سازد.


دکتر مهرعلیزاده، استاندار جدید اصفهان با مرجع عالیقدر آیت‌الله العظمی مظاهری دیدار و گفتگو کرد.

آیت‌الله العظمی مظاهری در این دیدار با اشاره به موقعیّت ویژۀ فرهنگی و مذهبی استان اصفهان و شهرت مردم این استان به تدیّن و تقوا و نیز با یادآوری انتخاب اصفهان به‌عنوان پایتخت فرهنگ و تمدّن ایران اسلامی، ادارۀ این استان را متمایز خوانده و تأکید کردند: اصفهان دارالمؤمنین است و مردم آن از حیث دیانت و فرهنگ، امتیازات خاصّی دارند و از این جهت ادارۀ این استان پهناور نیز نیازمند عقلانیّت، تدبّر و سعۀ صدر است.

ایشان در ادامۀ بیانات خود، با بیان برخی از مطالبات مردم استان اصفهان، این مطالبات را به حق و تلاش برای برآوردن این خواسته‌ها را ضروری برشمرده و اظهار داشتند: یکی از معضلات اساسی استان اصفهان، مسئلۀ آب از یک سو و آلودگی هوا از سوی دیگر است و علیرغم توجّهات و زحمات چند سال گذشته در این زمینه، همچنان مردم شریف استان اصفهان، از وضعیّت آب و هوا رنج می‌برند و حلّ این مشکل نیازمند اتّخاذ تدابیر اساسی و همفکری و همراهی همۀ دستگاه‌های مسئول است.

آیت‌الله العظمی مظاهری از مشکل اشتغال، به‌عنوان یکی دیگر از مسائل مهم در اصفهان نام برده و تصریح کردند: طبق آمارهای رسمی، معضل بیکاری در استان اصفهان قابل توجّه است و تعداد بیکاران این استان، با سطح فرهنگ و تمدّن آن، سازگاری ندارد.

ایشان در این زمینه، یکی از عوامل مهمّ بیکاری جوانان را مشکلات اقتصادی واحدهای صنعتی دانسته و در این باره تأکید کردند: بسیاری از کارخانه‌های استان اصفهان در حالت تعطیل یا نیمه‌تعطیل قرار دارند و این مسئله، علاوه بر اینکه به معضلات اقتصادی کشور می‌افزاید، منجر به بیکاری جوانان شده که پیامدهای ناگوار اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی به دنبال خواهد داشت.

آیت‌الله العظمی مظاهری در بخش دیگری از بیانات خود، به مشکلات کشاورزی در استان اصفهان اشاره کرده و تأکید کردند: متأسّفانه با وجود موانعی که برای آب‌رسانی، خصوصاً در مناطق شرقی استان رخ داده، اکنون کشاورزی این استان با مشکلات فراوانی مواجه است و برخی از کشاورزان زحمت‌کش، اجباراً بیکار و خانه‌نشین شده‌اند.

معظم له با تأکید بر اهمیّت و ضرورت حفظ یکپارچگی و اتّحاد کلمه در بین همۀ اقشار و گروه‌های مختلف، از مسئولان امور تا فعّالان سیاسی، خاطرنشان کردند: وحدت و همدلی در کنارِ اهتمام و فعّالیّت مضاعف همراه با برنامه و تدبیر، می‌تواند مشکلات موجود را مرتفع سازد.

آیت‌الله العظمی مظاهری در این دیدار از زحمات و خدمات اقای دکتر زرگرپور، استاندار سابق اصفهان قدردانی کرده و افزودند: آقای زرگرپور، در چهار سال گذشته، علاوه بر اینکه در جهت حلّ معضلات استان اصفهان، خصوصاً معضل آب و هوا زحمات فراوانی متحمّل شده و گام‌های مؤثّری برداشتند، با درایت و تدبیر، آرامش استان اصفهان را حفظ و مدیریت کردند و مانع بروز هرگونه تنش و بحران شدند و از این جهت و از جهات مختلفی لازم است از ایشان تشکّر و تکریم گردد.

در این دیدار که جمعی از معاونین و مسئولان استانداری اصفهان نیز حضور داشتند، آقای دکتر مهرعلیزاده استاندار جدید اصفهان، با قدردانی از آیت‌الله العظمی مظاهری به جهت اشراف و توجّهات ویژۀ ایشان به مشکلات و مطالبات مردم استان اصفهان، اظهار امیدواری کرد که در جهت حلّ معضلات این استان و خدمت‌رسانی به مردم شریف آن، خدمات مطلوبی ارائه شود.

نوشتن نظر

جستجو

آگهی صفحه فرهنگی

نقش آفرینی یهودیان مخفی در مسیحیت
نقش یهودیان مخفی که مسیحیت را از درون به نابودی کشانده‌اند

نویسنده: یوسف رشاد
مترجم: عباس کسکنین
لینک خرید

 

اوقات شرعی