افزایش نگرانیها از گسترش فعالیت گروههای تبشیری در افغانستان
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»افزایش نگرانیها از گسترش فعالیت گروههای تبشیری در افغانستان

افزایش نگرانیها از گسترش فعالیت گروههای تبشیری در افغانستان

شنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۶:۵۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

اخبار - اخبار فرهنگی مذهبی

از افغانستان خبر میرسد برخی از مؤسسات خارجی با عنوان نهادهای خیریه و امداد رسانی در مناطق مختلف کشور ادیان غیر اسلامی را تبلیغ می‌کنند و با حمایت های مادی بسیار زیاد به اشخاص بی بضاعت آنها را به دین مسیحیت دعوت می دهند.در این گزارش از عدم توجه کافی به شریعت اسلامی دانشگاه‌ها و مکاتب افغانستان ابراز نگرانی شده است .

به گزارش «شیعه نیوز» ، تعداد زیادی انجیل به زبان‌های پشتو و دری در افغانستان چاپ می‌شود و جامعه اسلامی افغانستان، نسبت به کم‌رنگ شدن ارزش‌ها و محو آموزه‌ های دین مبین اسلام به‌ واسطه ترویج آیین مسیحیت توسط امریکایی‌ها در خانه‌های خود  ابراز نگرانی‌ می‌کند.

یک مقام آگاه افغان چندی پیش خبر دادد، شواهدی به دست آمده که حاکی از تبلیغات مسیحیت در کشور است و تا به حال موجودیت بیش از ده ها کلیسا در کشور تثبیت شده که به طور مخفی در خانه های مسکونی بنا شده اند.

از افغانستان خبر میرسد برخی از مؤسسات خارجی با عنوان نهادهای خیریه و امداد رسانی در مناطق مختلف کشور ادیان غیر اسلامی را تبلیغ می‌کنند و با حمایت های مادی بسیار زیاد به اشخاص بی بضاعت آنها را به دین مسیحیت دعوت می دهند.
در این گزارش از عدم توجه کافی به شریعت اسلامی دانشگاه‌ها و مکاتب افغانستان ابراز نگرانی شده است .
در این خصوص محمد علی فطری عضو شورای اخوت اسلامی در این رابطه به خبرگزاری صدای افغان گفت: بانیان این اقدام قصد دارند، با بد نام کردن اسلام، جلوی رشد روز افزونش را بنا به گزارشاتی که در هر پنج دقیقه یک نفر به اسلام روی می آورد، در کشورهای غربی و غیر اسلامی، بگیرند.
وی از دولت خواست:علاوه بر جلوگیری از فعالیت این مؤسسات، عاملان این کار را محاکمه و مجازات کند، چراکه عده ای از جوانان با فریب حمایت ها ی مالی و تبلیغات سو دینی تمایل زیادی به رجوع به دین مسحیت پیدا کرده اند که به دلیل ناآگاهی کامل آنها از دیگر دینها، باعث افزایش فساد و فحشا در جامعه شده و اختلافات مذهبی و نژادی را نیز به وجود می آورد.
او افزود: دولتمردان غربی به این باور رسیده اند که دین اسلام مخالف سلطه کفر بر مسلمین ، ظلم و تجاوزاست ، اگر دین اسلام با این اندیشه در جهان گسترش یابد، دیگر قادر به حکومت بر کشورهای جهان سوم نخواهند بود. بنابراین می خواهند در مقابل اسلام مسحیت را به طور ناکامل تبلیغ کنند، درحالی که خود آنها نیز اعتقادی به مسیحیت ندارند.
وی در پایان اضافه کرد زمانی که علما، مسئولین و مقامات بلند‌پایه افغانستان به فکر گسترش اسلام و برخورد با مبارزین علیه اسلام نشوند، طالبان این ادعا را پیگیری خواهند کرد و غربی‌ها به اهدافشان خواهند رسید

نوشتن نظر