احتمال فلج شدن خلیفه داعش قوت گرفت
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»احتمال فلج شدن خلیفه داعش قوت گرفت

احتمال فلج شدن خلیفه داعش قوت گرفت

چهارشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۷:۲۲
امتیاز این گزینه
(1 رای)

اخیرا شایعات زیادی مبنی بر آسیب دیدن رهبر داعش در یک حمله هوایی منتشر شده و ماه‌ها پس از آن حمله وی هنوز در انظار عمومی دیده نشده و سخنرانی مرد شماره دوی داعش در همان مسجدی که بغدادی اعلام خلافت کرد، به شایعات دامن زده است.

 

به گزارش موعود به نقل از ایسنا چندین هفته است که شایعاتی مبنی بر سلامتی ابوبکر بغدادی و رهبر گروه تروریستی داعش منتشر شده است. چندین روزنامه نگار در خاورمیانه گزارش داده‌اند که بغدادی به دلیل حمله هوایی ماه‌های پیش از ناحیه ستون فقرات آسیب دیده و ناتوان شده است. این چهره شاخص تروریست‌های داعش که مناطق گسترده‌ای از عراق و سوریه را تحت کنترل دارند، طبق گزارش‌ها آنقدر بد آسیب دیده است که قادر به حرکت نیست. هم اکنون نشانه دیگری دیده شده که تائیدی بر ناتوانی بغدادی است.

روز جمعه فرد شماره دو داعش موسوم به ابوعلا عفری در همان مسجد موصل که بغدادی خود را در آن به عنوان "خلیفه داعش" معرفی کرد، برای حاضران سخنرانی کرد.

روزنامه انگلیسی گاردین پیش از این گزارش داده بود که ابوعلا عفری سابقا معلم فیزیک بود و هم اکنون رهبری موقت داعش را در غیاب بغدادی به دست گرفته است؛ با این حال وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) هنوز زخمی شدن بغدادی را تائید نکرده است. عفری گفت که سخنرانی وی در حالی انجام می‌شود که "روزهای سختی پیش رو" است اما وی به صورت واضح به شایعات پشت سر بغدادی اشاره‌ای نکرد.

تحلیل‌گران بر این باورند که اگر عفری برای همیشه هدایت داعش را برعهده بگیرد ممکن است که تغییراتی ایجاد شود. سخنرانی مرد شماره دوی داعش با انتشار توئیت حساب‌های داعش همزمان شد که در آنها به انجام حملاتی در لندن و در پروازهای تجاری هشدار داده بودند.

نوشتن نظر