روزنامه فرانسوی: تقاضای خرید قرآن در فرانسه به شدت افزایش یافته است
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» روزنامه فرانسوی: تقاضای خرید قرآن در فرانسه به شدت افزایش یافته است

روزنامه فرانسوی: تقاضای خرید قرآن در فرانسه به شدت افزایش یافته است

سه شنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۱۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

روزنامه فرانسوی لوفیگارو از افزایش قابل توجه تقاضای خرید قرآن مجید و دیگر آثار اسلامی به زبان فرانسه در هفته های اخیر در این کشور خبر داد.

 

به گزارش موعود به نقل از ایرنا، در حالی که در پی حملات تروریستی پاریس، رسانه ها تلاش کردند تا با تاکید بر مسلمان بودن مهاجمان چهره اسلام را مخدوش کنند، بازار خرید و فروش کتاب های اسلامی در فرانسه رونق گرفته و میزان فروش ترجمه های فرانسوی قرآن مجید و دیگر آثار اسلامی ترجمه شده به این زبان، افزایش یافته است.

ˈفرانسوآ مایوˈ (François Maillot) مدیرعامل بزرگترین شبکه تهیه و توزیع و فروش کتاب های عمومی و مذهبی ˈلا پروکورˈ به لوفیگارو گفت: از زمان حمله تروریستی به نشریه فکاهی ˈشارلی ابدوˈ، تقاضای خرید قرآن به شدت افزایش یافته و مردم ترجمه های خوب فرانسوی از کتاب مقدس اسلام را سفارش می دهند.

این روزنامه فرانسوی نوشت: قرآن طی 26 روز گذشته در فهرست یکصد کتاب پر فروش سایت ˈآمازونˈ بزرگترین فروشگاه اینترنتی کتاب، قرار گرفته است.

مایو افزود: کتاب های ˈخلاصه تاریخ اسلام برای همهˈ ترجمه ˈآنتوئین اسفرˈ، ˈتوضیح اسلام برای کودکان و والدینˈ ترجمه ˈطاهر بن جلونˈ و ˈ توضیح قرآن برای جوانانˈ ترجمه ˈرشید بانزینˈ نیز در روزهای گذشته فروش قابل توجهی داشته اند.

پیشتر نیز مسوول بخش ادیان در کتابخانه تخصصی پاریس، دو برابر شدن فروش نسخه های قرآن کریم را در مدتی کوتاه غافلگیر کننده خوانده و اعلام کرده بود: فرانسوی ها برای درک محتوا و پی بردن به مفاهیم قرآن تمایل زیادی نشان می دهند.

نوشتن نظر