اعترافات جالب فرمانده داعش در پاکستان
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»اعترافات جالب فرمانده داعش در پاکستان

اعترافات جالب فرمانده داعش در پاکستان

چهارشنبه ۰۸ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۰۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یوسف آل سلفی فرمانده ارشد داعش که به تازگی در شهر لاهور دستگیر شده در اعترافات خود گفت: از آمریکا کمک مالی و نظامی دریافت می‌کرد.

 

به گزارش موعود به نقل از فارس یوسف آل سلفی فرمانده ارشد داعش که به تازگی از شهر لاهور دستگیر شده است در اعترافات خود گفت: از آمریکا کمک مالی و نظامی دریافت می‌کرد.

سلفی بیان کرد: برای گسترش شبکه داعش در پاکستان به ازای معرفی هر شبه‌نظامی 600 دلار پرداخت می‌شود.

وی افزود: شبه‌نظامیانی که توانایی و مهارت های لازم در جنگ چریکی را دارند از مسیر ترکیه به سوریه اعزام می‌شوند.

به گفته یوسف آل سلفی وی یک بار در ترکیه دستگیر شد اما توانست با کمک دوستان آمریکایی خود از زندان فرار کند و به پاکستان بیاید.

طبق این گزارش یوسف آل سلفی یک سوری پاکستانی‌الاصل است که 5 ماه قبل از مسیر ترکیه وارد به صورت قاچاق وارد پاکستان شد و توانست در مدت زمان کمی شبه‌نظامیان زیادی را استخدام و به سوریه و عراق اعزام کند.

بر اساس این گزارش سلفی اعتراف کرد که تعدادی از امام‌جماعت‌های پاکستان برای جذب شبه‌نظامی با وی همکاری می‌کردند.

مقامات وزارت امور خارجه پاکستان در تماس با جان‌کری وزیر امور خارجه آمریکا و لوید آستین فرمانده نیروهای خارجی در افغانستان نسبت به پشتیبانی واشنگتن از گسترش شبکه داعش در پاکستان به شدت اعتراض کردند.

گزارش‌ها نشان می‌دهد فرمانده ارشد داعش اعتراف کرد دوستانش علاوه بر پاکستان از افغانستان و لیبی نیز شبه نظامی استخدام و به سوریه اعزام می‌کنند و تمام این برنامه توسط آمریکا پشتیبانی می‌شود.

وی افزود: با اینکه داعش به عراق هم نیرو اعزام می‌کند اما در حال حاضر سوریه از اهمیت بیشتری برخوردار است و آمریکا خواسته توجه خود را برای اعزام نیرو به این کشور متمرکز کنیم.

گزارش‌ها حاکی از این است که فرمانده داعش کارت‌های بانکی در اختیار داشت که می‌توانست هر مقدار که لازم داشته باشد از بانک‌های نیویورک پول دریافت کند.

نوشتن نظر