پمپاژ خبری دولت بحرین علیه «نصرالله»
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»پمپاژ خبری دولت بحرین علیه «نصرالله»

پمپاژ خبری دولت بحرین علیه «نصرالله»

دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

وزیر کشور بحرین در ادامه واکنش به انتقادهای دبیرکل حزب‌الله لبنان از دولت بحرین، مدعی شد حزب‌الله به علت رفتارش در قبال منامه به سازمانی تروریستی تبدیل شده است.

 

به گزارش موعود به نقل از فارس با گذشت بیش از 10 روز از انتقادات اخیر دبیر کل حزب‌الله لبنان درباره طرح تغییر بافت جمعیتی بحرین که دولت این کشور در حال اجرای آن برای به حاشیه راندن مردم شیعه در این کشور است، واکنش‌ها و پمپاژ خبری علیه سید حسن نصرالله در این کشور هنوز ادامه دارد.

طبق گزارش شبکه «العربیه» «راشد بن عبدالله آل خلیفه» وزیر کشور بحرین در دیدار با اصحاب رسانه‌، با این ادعا که «سخنان نصرالله به ضرر خودش است» گفت:‌ حزب الله به علت رفتارش در قبال ما و طرف‌های دیگری به سازمانی تروریستی تبدیل شده است.

از طرفی خبرگزاری رسمی بحرین یکشنبه، در خبری مدعی شد که هیئتی از اتباع لبنانی مقیم بحرین با صدور بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن به کاردار لبنان در منامه تحویل داده شد، مواضع دبیر کل حزب الله را دخالتی آشکار در امور داخلی بحرین خواندند.

خبرگزاری بحرین با انتشار این خبر که در راستای پمپاژ خبری علیه دبیر کل حزب‌الله لبنان صورت می‌گیرد، نوشت که این هیئت لبنانی، که هویت اعضای آن را روشن نکرد، ضمن اعلام مخالفت کامل خود با این گونه مواضع، تاکید کرد: این مواضع دست درازی غیر قابل قبول علیه امنیت و وحدت یک کشور عربی برادر است.

ناظران سیاسی و اجتماعی معتقدند که این بیانیه‌ تحت فشار دولت منامه و جهت فشار آوردن بر مقاومت صورت می‌گیرد.

از طرفی دیگر «خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر امور خارجه بحرین نیز جمعه گذشته با تکرار ادعاهای خود علیه «سید حسن نصر الله» دبیر کل حزب الله لبنان مدعی شد: بیانیه اتحادیه عرب درباره «سید حسن نصر الله» تروریست، دبیر کل حزب الله مانند روز روشن بود و لبنان باید در کنار برادرانش که همواره در کنارش ایستاده‌اند، قرار بگیرد.

بر اساس این گزارش، آل خلیفه با ادعای اینکه هیئت لبنان در جلسه اتحادیه عرب چنگ زدن به «وحدت ملی جعلی» را بر همبستگی عربی ترجیح داد، افزود: لبنان کشور بزرگی است که توسط مردان بزرگی مانند بشاره الخوری، کمیل شمعون، صائب سلام و رفیق حریری رهبری شد ولی امروزه متاسفانه یک تروریست مزدور در اداره آن ایفای نقش می‌کند.

سید حسن نصرالله دبیرکل حزب الله لبنان چندی پیش طی سخنانی در سالروز میلاد پیامبر اسلام (ص) با بیان اینکه رژیم بحرین به بن بست رسیده و محاسباتشان اشتباه است، گفت که مردم بحرین از همان ابتدا مسیر مسالمت آمیز را برای رسیدن به مطالبات خود انتخاب کردند که همین مسئله باعث تمایز حرکت بحرین شده است.

وی گفت: به مردم بحرین تیراندازی می‌شود ولی آنها تیراندازی نمی‌کنند، در خیابان‌ها کشته می‌شوند ولی نمی‌کشند و حتی با چاقو هم حمله نمی کنند؛ مردم بحرین بر حرکت مسالمت آمیز خود تاکید دارد و این مسئله حکومت منامه را به چالش انداخته است.

سید نصرالله با اشاره به سکوت سکوت جهانی در مقابل سرکوب مردم در بحرین توسط رژیم آل خلیفه تاکید کرد که دولت منامه برنامه‌هایی همچون رژیم اسرائیل درپیش گرفته است. افرادی از نقاط مختلف به بحرین آورده می‌شوند و به آنها تابعیت داده می‌شود ولی در مقابل مردم بحرین از حقوقشان محرومند و با هرگونه موضع‌گیری به زندان می‌افتند و سلب تابعیت می‌شوند.

نوشتن نظر