تحرکات جدید گروه تروریستی «داعش» در پاکستان
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»تحرکات جدید گروه تروریستی «داعش» در پاکستان

تحرکات جدید گروه تروریستی «داعش» در پاکستان

سه شنبه ۰۹ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۲۷
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

رسانه های پاکستان گزارش دادند گروه تروریستی 'داعش' مطالب کتابی را به زبان اردو در خصوص برنامه ها و اهداف این گروه تروریستی برای برخی از مردم و به ویژه خبرنگاران پاکستانی، از طریق پست الکترونیک ارسال کرده است.

 

به گزارش موعود به نقل از ایرنا، روزنامه انگلیسی زبان 'نیوز' روز سه شنبه نوشت: به نظر می رسد در شرایطی که دولت پاکستان بعد از حادثه تروریستی مدرسه پیشاور تصمیم جدی به سرکوب تروریست ها گرفته است، گروه های تروریستی جدید نیز فعالیت های تبلیغاتی خود را برای جذب طرفدار در پاکستان افزایش داده اند.

براساس گزارش روزنامه نیوز، این کتاب که حاوی مطالبی چون، تاریخچه و انگیزه تشکیل گروه تروریستی داعش و اهداف و سیاست های آن به زبان اردو است، در قالب یک فایل پی.دی.اف از طریق پست الکترونیک در اختیار تعدادی از شهروندان پاکستانی قرار گرفته است.

اما 'شاهد حیات خان' مدیر سازمان آگاهی و تحقیقات پاکستان گفته است که هیچ اطلاعاتی درخصوص توزیع چنین کتابی در پاکستان ندارد.

این مقام پاکستان گفته است که سازمان آگاهی و تحقیقات این کشور مشغول انجام تحقیقات است تا چنانچه مطالب تبلیغاتی از سوی داعش به شهروندان پاکستانی ارسال شده باشد، اطلاعات کافی را در این باره جمع آوری کند.

با وجود اینکه در ماه های گذشته اخبار و گزارش های زیادی درخصوص دیوارنوشته ها و نصب پوسترهای تبلیغاتی داعش در شهرهای مختلف پاکستان از سوی رسانه های این کشور منتشر شده است، اما مقامات رسمی پاکستان اصرار دارند که مدارک و شواهد مستند برای اثبات حضور عوامل گروه تروریستی داعش در پاکستان وجود ندارد.

نوشتن نظر