رژیم صهیونیستی قطر را وارد بازی کرد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»رژیم صهیونیستی قطر را وارد بازی کرد

رژیم صهیونیستی قطر را وارد بازی کرد

شنبه ۲۸ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۸
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

رسانه‌های صهیونیستی از موافقت کابینه این رژیم در پیوستن قطر به روند تلاش برای برقراری آتش‌بس با مقاومت فلسطینی به شرط آنکه دوحه به روند مصری ملحق شود، خبر دادند.

 

به گزارش موعود به نقل از فارس رسانه‌های نوشتاری و دیداری صهیونیستی به گزارش‌های خود درباره ادامه تماس‌ها و تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس که کابینه رژیم صهیونیستی برای دستیابی به آن دست و پا می‌زند و زندگی در شهرها و شهرک‌های سرزمین‌های اشغالی را فلج کرده، ادامه دادند.

در این ارتباط روزنامه صهیونیستی «اسرائیل الیوم»، نزدیک به نخست وزیر این رژیم افشا کرد که اسرائیل با ایفای نقش قطر در تلاش برای آتش‌بس به شرط آنکه به قاهره و روندی که مصر برای برقراری آتش‌بس آغاز کرده و اینکه روند جدا و مخصوص به خود اتخاذ نکند، موافقت کرده است.

از سوی دیگر، روزنامه صهیونیستی «هاآرتص» نیز مدعی شد: در کنار حمله به نوار غزه تلاش‌ها در قاهره ادامه دارد و مصری‌ها به رهبران حماس فشار بسیاری می‌آورند که با آتش‌بس آن هم با شرط‌های مورد پذیرش «اسرائیل» موافقت کنند.

این روزنامه افزوده است: مصری‌ها چند روز پس از آنکه مذاکرات را ترک کردند، دوباره به آن بازگشتند، چون دریافتند که قطر و ترکیه تلاش دارند، طرحی مخصوص به خود را ارائه دهند و تحرکات خود را در این امر آغاز کنند، در حالی‌که برقراری آتش‌بس و آرامش میان اسرائیل و غزه اولین آزمون «عبد الفتاح السیسی»، رئیس جمهوری مصر است که تلاش دارد، به قدرت باز گردد و جایگاه کشورش به عنوان کشوری قدرتمند در جهان عرب را به اثبات برساند.

این روزنامه تاکید کرده که برای رهبران سیاسی حماس بسیار سخت است که السیسی را دست خالی باز گردانند، اما پاسخ نهایی به نظر می‌رسد که تنها در دست یک نفر یعنی «محمد الضیف»، رئیس شاخه نظامی جنبش باشد.

هاآرتص در ادامه به معرفی الضیف و ناکامی چندین باره رژیم صهیونیستی در ترور وی اشاره و خاطر نشان کرده که وی امروز تصمیم گیرنده و بیش از هر کس دیگری فرماندهی شاخه نظامی حماس صاحب نفوذ است و او بود که تصمیم نبرد علیه اسرائیل با شکست محاصره استراتژیک و اقتصادی حماس در غزه را گرفت.

این روزنامه صهیونیستی مدعی شد که الضیف همانند الجعبری نیست، بلکه وی دارای روابطی عمیق با رهبران سیاسی حماس است و اکنون اوست که تصمیم می‌گیرد.

نوشتن نظر