حملات بوداییان افراطی به مسلمانان میانمار
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»حملات بوداییان افراطی به مسلمانان میانمار

حملات بوداییان افراطی به مسلمانان میانمار

پنجشنبه ۱۲ تیر ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۳۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

بوداییان افراطی مسلح به چوب و چاقو در شهر ماندالای میانمار بار دیگر به اقلیت مسلمان این کشور حمله کردند که در جریان این درگیری ها دو نفر کشته شدند.

 

به گزارش موعود به نقل از ایرنا، پلیس میانمار اعلام کرد دو نفر بر اثر خشونت بوداییان علیه مسلمانان در ماندالای دومین شهر بزرگ میانمار کشته شدند.

تارنمای میانمار تایمز روز پنجشنبه اعلام کرد برخی افراد مسلح با چوب و چاقو از روز سه شنبه به یک رستوران مسلمانان در شهر ماندالای حمله کردند.

پلیس در این درگیری ها که تا روز چهارشنبه ادامه داشت از گلوله های پلاستیکی برای پراکنده کردن صدها نفر از بوداییان تندرو استفاده کرد.

بنابراین گزارش حداقل پنج نفر در حملات آشوبگران به رستوران مسلمانان که با سنگ مورد تهاجم قرار گرفت زخمی شدند.

بوداییان تندرو و افراطی با پخش شایعاتی در مورد مسلمانان از جمله اتهامات غیراخلاقی، بوداییان را هر از گاهی بر علیه مسلمانان میانمار ترغیب می کنند و این گروه نیز حملاتی بر علیه مسلمانان انجام می دهند.

حملات اخیر نیز در پی نوشته یک راهب بودایی تندرو در صفحه فیسبوک خود و وارد کردن اتهاماتی بر علیه مسلمانان کلید خورد.

ˈویراتوˈ این راهب تندرو تنش های فرقه ای را بر علیه مسلمانان دامن می زند و با هشدارهای آتشین تاکید می کند که بودیسم در معرض خطر ناشی از گسترش اسلام قرار دارد.

این بودایی افراطی پیشنهاد کرده است کسب و کار با مسلمانان تحریم شود و محدودیت های بحث برانگیزی در مورد آزادی های مذهبی مطرح کرده است که در حال حاضر توسط دولت نیز پشتیبانی می شود.

دولت میانمار در راستای موج ملی گرایی بودایی ها پیشنهاد بحث برانگیزی را به پارلمان این کشور ارایه کرد که محدودیت هایی برای تغییر دین افراد بوجود می آورد.

این لایحه در حالی توسط بوداییان افراطی پشتیبانی می شود که این افراد اقلیت های دینی را برای بودایی شدن تحت فشار قرار داده اند.

حملات بوداییان به مسلمانان روهینگیا در میانمار از سال 2012 باعث مهاجرت بیش از 140 هزار مسلمان میانماری به کشورهای اطراف شد و صدها هزار نفر دیگر نیز در استان محل زندگی خود آواره هستند.

براثر خشونت های اعمال شده بر علیه اقلیت مسلمان میانمار توسط بودایی های افراطی دستکم 250 نفر از مسلمانان از سال 2012 کشته شده اند.

این خشونت ها امدادگران بین المللی را نیز اردیبهشت ماه سال جاری مجبور به فرار از راخین کرد.

بوداییان افراطی استان راخین با به آتش کشیدن حدود پنج هزار خانه مسلمانان روهینگیا ده ها هزار نفر از آن ها را آواره کردند. بسیاری از این مسلمانان در آتش سوختند و برخی نیز هنگام فرار از آتش گرفتار رفتار وحشیانه بوداییان افراطی شدند که با چوب، چماق و سنگ به زندگی آنها پایان دادند.

نوشتن نظر