قطر دست به دامن قرضاوی شد
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی» قطر دست به دامن قرضاوی شد

قطر دست به دامن قرضاوی شد

دوشنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۸
امتیاز این گزینه
(1 رای)

شیخ نشین قطر، برای حمایت از داعش و خنثی کردن فتوای آیت‌الله سیستانی که دفاع از عراق در برابر تهاجم تروریست‌های داعش را واجب اعلام کرده، دست به دامن شیخ یوسف قرضاوی شد.

 

در ستون جهت اطلاع روزنامه جمهوری اسلامی آمده است:

*شیخ نشین قطر، برای حمایت از داعش و خنثی کردن فتوای آیت‌الله سیستانی که دفاع از عراق در برابر تهاجم تروریست‌های داعش را واجب اعلام کرده، دست به دامن شیخ یوسف قرضاوی شد. اتحادیه جهانی علمای مسلمین مستقر در دوحه قطر،‌ که ریاست آن با قرضاوی است، با "انقلابی" خواندن اعضای داعش فتوای آیت‌الله سیستانی را مورد انتقاد قرار داده و آن را یک "انقلاب علیه اهل تسنن" خواند. در بیانیه اتحادیه که یوسف قرضاوی آن را امضاء کرده،‌ ادعا شده است: "فروپاشی کامل نیروهای نظامی، امنیتی و پلیس در عراق از "هیچ" به وجود نیامده و تنها می‌توان علت آن را انقلابی مردمی دانست." به گزارش خبرگزاری فرانسه این اتحادیه در بیانیه خود تاکید کرده است: "اقدامات شبه نظامی تنها توسط یک گروه افراطی به وقوع نپیوسته است. این یک انقلاب علیه شیعیان نیست. بلکه هدف آن احیای حقوق مشروع است." در مقابل، خالد الملا، رئیس جماعت علمای عراق با تاکید بر این که داعش در هنگام ورود به موصل به زنان تجاوز کرده و اموالی را ربوده است، به بیانیه اتحادیه جهانی علمای مسلمین پاسخ داده و اعلام کرد: این که رخدادها در عراق یک انقلابی مردمی به حساب آیند، امری مغایر با واقعیت است. وی تاکید کرد: آن چه در عراق رخ داده است، خیانتی از سوی استاندار موصل و برخی از نظامیان بوده است. داوطلبان بسیاری در مناطق مختلف درصدد مبارزه با داعش هستند. استقبال گسترده‌ای از هر دعوت برای دردست گرفتن سلاح و جنگیدن در کنار ارتش صورت گرفت.

* دولت ترکیه، مجروحان داعش را در بیمارستان‌های خود درمان می‌کند. روزنامه حریت چاپ ترکیه با انتشار عکس‌‌هائی از تعدادی از رهبران مجروح داعش که در بیمارستان دولتی استان هاتای ترکیه بستری شده و درحال معالجه هستند، نوشت: دو تن از نمایندگان مجلس ترکیه از دولت اردوغان به خاطر این اقدام انتقاد کردند. آنها از احمد داود اوغلو وزیر خارجه ترکیه خواستند درباره بستری شدن رهبران داعش که در تهاجم به عراق مجروح شده‌اند توضیح دهد. سران ترکیه در سفر هفته گذشته رئیس‌جمهور ایران معاهده‌ای را با وی امضا کردند که در آن تصریح شده است ترکیه با ایران برای ریشه کن ساختن تروریسم در منطقه همکاری خواهد کرد.

نوشتن نظر