ماهیانه 100 قطری تروریست می‌شوند
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»ماهیانه 100 قطری تروریست می‌شوند

ماهیانه 100 قطری تروریست می‌شوند

دوشنبه ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۳ ساعت ۰۷:۵۳
امتیاز این گزینه
(1 رای)

پژوهش‌های انجام شده از سوی رسانه‌های فرانسوی بیانگر این است که قطر ماهیانه بیش از ۱۰۰ عنصر تروریستی را پس از آموزش در خاک خود برای جنگ به سوریه اعزام می‌کند.

 

به گزارش موعود به نقل از تسنیم_پانوراما الشرق الاوسط  نوشت: براساس تحقیقی که عکاس تلویزیون "فیس نیوز" درباره شورشیان سوری انجام داده و وب سایت فرانسوی "انفوس دیفنس" آن را منتشر کرده است، قطر عناصر تروریست را در خاک خود آموزش می دهد و سپس آنها را برای جنگ در سوریه و الحاق به گروه "ارتش آزاد" و جریان های تندروی اسلامی از جمله "جبهه النصره" به این کشور اعزام می کند.

براساس این گزارش، همزمان با شعله ور شدن درگیری ها بین گروه ارتش آزاد سوریه و گروه تروریستی "داعش"، یک تیم از تلویزیون فیس نیوز موفق شدند یک تحقیق مستند و پراهمیتی را انجام دهند که پرده از واقعیت جنگ در سوریه و کشورهای متحد با جریان های مخالف با ارتش سوریه برداشت.

در این تحقیق آمده است، شبه نظامیان شورشی مجهز به دستگاه های ردیابی "GPS" هستند، این دستگاه ها را آمریکا در کنار موشک های ضد تانک در اختیار آنها قرار داده است.

این تحقیق نشان می‌دهد که چگونه شمار زیادی از شورشیان قبل از ورود به خاک سوریه آموزش می بینند. بنا به گفته این شورشیان، آنها یک هفته را در ترکیه برای انجام معاینات پزشکی بسر می برند سپس به قطر می روند و در آنجا به مدت سه هفته نحوه کار با اسلحه "AK47" و مسلسل "7،62" میلمتری و نیز موشک های ضد تانک "SPG-9" را فرا می‌گیرند.

در این تحقیق به نقل از یکی از شورشیان آمده است: «هر ماه گروه جدیدی به قطر اعزام می شود، و هر گروه حداقل شامل 100 شورشی است».

این تحقیق نشان می دهد که همه شورشیان به "دستگاه های بی سیم، جلیقه‌های ضدگلوله و لوازم پزشکی کامل" مجهز می شوند و سپس تسلیحاتی در غرب حلب واقع در مرز مشترک با ترکیه در اختیار آنها قرار داده می شود. البته نیروهای آمریکایی این سلاح ها تنها به شورشیانی که دوره‌ةای اموزشی را گذرانده بانشد تحویل می‌دهند.

نوشتن نظر