جریان کربلا از شگفتی‌های آفرینش است
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»جریان کربلا از شگفتی‌های آفرینش است

جریان کربلا از شگفتی‌های آفرینش است

سه شنبه ۲۱ آبان ۱۳۹۲ ساعت ۰۸:۳۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مدیرکل تبلیغات اسلامی اصفهان گفت: مراسم عزاداری حسینی یک جریان عادی و با محاسبات ظاهری نیست چراکه جریان کربلا از شگفتی های آفرینش است. 

 

حجت الاسلام والمسلمین سید حسین بهشتی نژاد پیرامون هیئات عزاداری امام حسین(ع) و اقدامات اخیر سازمان تبلیغات در این جهت با بیان اینکه عشق حسینی و برگزاری مراسم عزاداری در سطح گسترده را سالانه شاهد هستیم، اظهار کرد: این یک جریان عادی و با محاسبات ظاهری نیست .

وی با اشاره به اینکه انسان سعی می کند که این جریان را مدیریت کند و با محاسبات دقیق و قانونمند پیش برود، افزود: با اعتقاد بر اینکه جریان کربلا یک جریان قانونمند، حساب شده و با مدیریت الهی امام حسین(ع) انجام گرفته بود اما اسراری در پس پرده کربلا نهفته است که انسان را مداوم به شگفتی وا می دارد.

مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی اصفهان با تأکید بر اینکه اسراری در پس پرده کربلا نهفته است، تصریح کرد: یکی از اسرار این است که پس از واقعه کربلا این عزاداری ها سوگواری ها و محافل و مجالسی که در طول قرون اسلامی تشکیل می شده بیانگر این است که دست غیب الهی پشت این صحنه وجود دارد.

وی در خصوص وظیفه سازمان تبلیغات اسلامی در این خصوص گفت: البته مردم باید با محاسبات دقیق این جریان را هدایت کرده و سازمان تبلیغات اسلامی در سراسر کشور این افتخار را دارد که یکی از مأموریت های اصلی  خود را سازمان دهی تشکل های دینی و در رأس آن هیئات مذهبی  می داند.

حجت الاسلام والمسلمین بهشتی نژاد خاطر نشان کرد: در این سال های متمادی که سازمان ، ارتباط وسیع و نزدیکی با هیئات مذهبی داشته، توانسته اغلب این مجموعه عظیم و شبکه گسترده ای را که در کشور فعال است ساماندهی کند.

وی با بیان اینکه یکی از اهداف ما توسعه عزاداری ها و مراقبت از اجرای عزاداری ها به صورت سنتی و سفارش شده از سوی معصومین است، اضافه کرد: در این جهات نیز سازمان تبلیغات اسلامی گام های خوب و مؤثری را بر داشته است.

 

حوزه

نوشتن نظر