تظاهرات صدها بحرینی در اعتراض به بی‌توجهی به خواسته‌های معترضان
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»تظاهرات صدها بحرینی در اعتراض به بی‌توجهی به خواسته‌های معترضان

تظاهرات صدها بحرینی در اعتراض به بی‌توجهی به خواسته‌های معترضان

چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۱۰:۰۲
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

صدها بحرینی شب گذشته در اعتراض به بی توجهی رژیم آل‌خلیفه به خواسته های معترضان، در مناطق مختلف این کشور تظاهرات برگزار کردند.

 

به گزارش موعود به نقل از ابنا صدها نفر از مردم بحرین شب گذشته در مناطق مختلف بحرین تظاهرات کردند.
معترضان بحرینی در این تظاهرات خواستار تحقق مطالبات انقلابیون شدند و تاکید کردند که تا تحقق خواسته های خود به اعتراضاتشان ادامه می دهند.
نظامیان آل خلیفه با استفاده از بمب های سمی و گازهای اشک آور این اعتراضات را سرکوب کردند.
مردم بحرین قرار است جمعه آینده در ادامه اعتراضات خود به سیاست های رژیم آل خلیفه در جزیره ستره تظاهرات برگزار کنند.
صدها بحرینی یکشنبه گذشته نیز در محکومیت سرکوبگری های نظامیان آل خلیفه علیه تظاهرکنندگان در مناطق مختلف این کشور دست به تظاهرات زدند.
تظاهرات یکشنبه گذشته در مناطق مختلف از جمله الدراز، البلاد القدیم، المرخ، جد حفص در اعتراض به اقدامات خشونت آمیز نظامیان آل خلیفه علیه معترضان و بازداشت فعالان سیاسی صورت گرفت و معترضان با سر دادن شعارهایی خواستار سرنگونی رژیم آل خلیفه شدند.
جمعیت "الوفاق" بحرین ماه گذشته در گزارشی از خشونت های رژیم آل خلیفه طی سه روز اعلام کرد که  نظامیان بحرینی 24 شهروند از جمله دو زن و یک کودک را بازداشت کردند.
افزون بر آن، 23 منزل مسکونی نیز در مناطق مختلف بحرین طی سه روز گذشته تخریب شد.
در ادامه این گزارش الوفاق آمده است که اقدامات سرکوبگرانه نظامیان طی این سه روز به زخمی شدن 7 نفر از مخالفان رژیم آل خلیفه منجر شد و چهار نفر نیز شکنجه شدند.
جمعیت الوفاق در گزارشات اخیر خود از خشونت های نظامیان بحرینی و سرکوبگری های آل خلیفه اعلام کرد که 51 منطقه طی سه روز شاهد تظاهرات معترضان بحرینی بوده است که علیه تظاهرکنندگان در 26 منطقه از گازهای سمی و خفه کننده استفاده و به سوی معترضان در این مناطق تیراندازی شد که در پی آن چندین نفر کشته و زخمی شدند.
بر اساس این گزارش، 23 منزل در مناطق بنی جمره، باربار، المالکیه، ستره، کرانه، البلاد القدیم، مدینه حمد، جد حفص و منامه مورد حمله قرار گرفت.
نظامیان همچنین طی سه روز با شلیک گلوله های ساچمه ای منجر به زخمی شدن هفت نفر از شهروندان این کشور شده است.
مناطق سفالة، الخارجیة، القریَّة، مهزة، العکر، المعامیر، الدارز، مقابة، کرانة، أبوصیبع، الشاخورة، باربار، أبو قوة، المنامة، الجفیر، الدیر، الغریفة، کرباباد، المحرق، البلاد القدیم، السنابس، الدیه، المصلى، إسکان جدحفص، مقابة، توبلی، سلماباد، صدد، کرزکان، شهرکان، بوری، دمستان، المالکیة، الهملة، دارکلیب، السهلة الجنوبیة، السهلة الشمالیة، جبلة حبشی، الحجر، المقشع، باربار، جبلة حبشی، جرداب، الغریفة، سند، سماهیج، النعیم، القدم، النبیه صالح، عالی، الدیر. بینما تعرضت للعقاب الجماعی 26 منها، وهی: المنامة، الغریفة، أبو قوة، کرباباد، البلاد القدیم، کرزکان، السنابس، الدراز، بنی جمرة، أبوصیبع، الشاخورة، سار، کرانة، إسکان سلماباد، النویدرات، المعامیر، الحجر، النعیم، النبیه صالح، عالی، القریَّة، العکر، رأس رمان، السهلة الجنوبیة، الزنج و المقشع از 51 مناطقی هستند که طی این چند روز در آن تظاهرات برگزار شده است.

نوشتن نظر