آل خلیفه درصدد تخریب مسجد 70ساله ابوذر
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»آل خلیفه درصدد تخریب مسجد 70ساله ابوذر

آل خلیفه درصدد تخریب مسجد 70ساله ابوذر

چهارشنبه ۰۵ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۰۹:۵۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

مسئول امور آزادیهای دینی در جمعیت دیده بان حقوق بشر بحرین با اشاره به تصمیم آل خلیفه برای تخریب مسجدی 70 ساله اعلام کرد که رژیم حاکم این کشور اهمیتی برای مساجد و دیگر مقدسات مردم قائل نیست .

به گزارش موعود به نقل از شیعه نیوز میثم السلمان روز سه شنبه در مصاحبه با شبکه خبری العالم گفت: رژیم آل خلیفه نه تنها از بازسازی مساجدی که به طور غیرقانونی تخریب شده خودداری می کند، بلکه تعرض به مقدسات را بیش از پیش افزایش داده است به عنوان مثال مسجد ابوذر غفاری در منطقه النویدرات (جنوب منامه پایتخت بحرین) از چهار روز پیش تاکنون در محاصره است و رژیم حاکم تلاش می کند که این مسجد را به پارک تبدیل کند.
وی افزود: چنین اقدامی مغایر با اصول اسلام است و احساسات مردم را تحریک می کند این در حالی است که ناظران داخلی و خارجی هم در قبال اقدامات غیراسلامی و غیرقانونی رژیم سکوت کرده اند . السلمان در ادامه از تلاش برخی ها در بحرین برای ایجاد فتنه مذهبی خبر داد و گفت: مردم بحرین به هیچ وجه اجازه نخواهند داد که مسجد ابوذرغفاری به پارک تبدیل شود و ما از رژیم خواسته ایم که به اقدامات جنون آمیز خود پایان دهد.
عضو ارشد دیده بان حقوق بشر بحرین اعلام کرد: مردم مانع تخریب مسجد ابوذرغفاری خواهند شد و ریاست اوقاف جعفری نیز به زودی بیانیه ای در این خصوص صادر خواهد کرد . السلمان اظهار داشت: مسجد ابوذر غفاری بیش از 70 سال قدمت دارد و رژیم نمی تواند تاریخ این مسجد را نادیده بگیرد . وی همچنین قتل حسن شحاته عالِم شیعی مصری به دست تکفیری ها را محکوم کرد و گفت: فطرت انسانی با چنین اقدام زشتی هیچگونه سازگاری ندارد. عضو ارشد دیده بان حقوق بشر بحرین  خاطرنشان کرد: در بحرین نیز افرادی وابسته به رژیم از طریق تخریب مساجد به دنبال ایجاد فتنه مذهبی هستند، ولی مردم از مساجد چشم پوشی نخواهند کرد .

نوشتن نظر