تهدید روحانی شیعه بحرینی به اخراج از کشور
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»تهدید روحانی شیعه بحرینی به اخراج از کشور

تهدید روحانی شیعه بحرینی به اخراج از کشور

يكشنبه ۰۲ تیر ۱۳۹۲ ساعت ۱۱:۰۶
امتیاز این گزینه
(1 رای)

یک منبع نزدیک به «شیخ حسین النجاتی» روحانی شیعه بحرینی به پایگاه خبری «مرآة المنامه» گفت: دولت بحرین به نجاتی یک هفته مهلت داده بود تا این کشور را ترک کند و مهلت وی دو روز پیش به پایان رسیده است.

به گزارش موعود به نقل از شفقنا، شیخ نجاتی جزو بحرینی هایی است که به دستور وزارت کشور بحرین در هفتم نوامبر 2012 تابعیتشان لغو شد. براساس این حکم،  تابعیت 31 بحرینی که بیشتر آنها شیعه بودند، لغو شد.این منبع به مرآة البحرین گفت:  سرلشکر«عادل فاضل» وزیر دولت در امور داخلی بحرین و رئیس سرویس امنیت ملی این کشور چند هفته پیش شیخ نجاتی را فراخوانده و به وی پاسپورت تک سفره (رفت) داده  و به او گفته است: به ایران سفر کن اگر مرد خوبی شدی بعدا در وضعیتت تجدید نظر خواهیم کرد.
منبع مذکور افزود: مقامات بحرینی از شیخ نجاتی خواسته اند تا بیانیه ای برای محکومیت مخالفان بحرین و همچنین محکومیت ایران صادر کند که وقتی وی از این اقدام سرباز زد، بار دیگر با او تماس گرفته شد و درباره دلیل تاخیر سفر به ایران مورد بازخواست قرار گرفت.
نزدیکان شیخ نجاتی می گویند: دولت بحرین سعی دارد از طریق فشار بر شیح نجانی، شیعیان این کشور را بترساند؛ به گونه ای که اگر شیخ نجاتی بیانیه هایی در محکومیت مخالفان صادر کند ، قطعا دیگر شیعیان نیز از وی پیروی خواهد کرد اما در صورتی که این کار را انجام ندهد  به خارج از کشور تبعید خواهد شد که در این صورت نیز پیام آشکاری است مبنی بر اینکه با دیگر شیعیان نیز همین رفتار در پیش گرفته خواهد شد.

نوشتن نظر