گزارش ديده بان حقوق بشر از نقض آزادي ديني در بحرين
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»گزارش ديده بان حقوق بشر از نقض آزادي ديني در بحرين

گزارش ديده بان حقوق بشر از نقض آزادي ديني در بحرين

دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۰۷
امتیاز این گزینه
(2 آرا)

مسئول اداره آزادي هاي ديني ديده بان حقوق بشر بحرين با ارائه گزارشي درباره نقض آزادي ديني در بحرين به پروفسور هينر بيلدفيلدت، مخبر ويژه آزادي ديني در سازمان ملل متحد، از وي خواست به اين كشور سفر كند.

به گزارش موعود شيخ ميثم السلمان با هشدار نسبت به پيامدهاي خطرناك تخريب مجدد مسجد ابوطالب در شهر حمد و تلاش رژيم آل خليفه به منظور انتقال دو مسجد فدك الزهراء و العسكري به منطقه اي دوردست، افزود: برخي طرفهاي بحران ساز رژيم در اين زمينه دستوراتي رسمي صادر كرده اند. 

بيلفيلدت نيز با ابراز تمايل نسبت به سفر به بحرين در نزديك ترين زمان ممكن، اعلام كرد كه از اوضاع بحرين به ويژه مساجد ويران شده اطلاع داشته و به همين علت براي سفر به بحرين با هماهنگي مقامات منامه خواهد كوشيد. درهمين حال پايگاه اينترنتي جمعيت اسلامي الوفاق ملي بحرين (معارض) اعلام كرد: شمار زيادي از مردم اين كشور با برپايي تظاهرات اعتراض آميز، مجازات عاملان كشتار مردم و آزادي زندانيان را خواستار شدند.

الوفاق خاطرنشان كرد: نيروهاي امنيتي مناطق مختلف كشور را به محاصره درآورده و پستهاي بازرسي ايجاد كرده اند كه شبيه به نوعي اعلام حالت فوق العاده غيرعلني است.هدف از اينگونه اقدامات امنيتي نيروهاي بحرين كه باعث ايجاد رعب و وحشت در ميان مردم شده اند، جلوگيري از آزادي بيان، انديشه و مطالبات مشروع مردم در زمينه  دموكراسي است.

منبع العالم

نوشتن نظر