محکوم کردن همه خشونت های مذاهب به جز سرکوب شیعیان!
موقعیت شما: موعود»اخبار»اخبار سیاسی»محکوم کردن همه خشونت های مذاهب به جز سرکوب شیعیان!

محکوم کردن همه خشونت های مذاهب به جز سرکوب شیعیان!

چهارشنبه ۰۱ خرداد ۱۳۹۲ ساعت ۰۶:۰۲
امتیاز این گزینه
(1 رای)

دولت آمریكا رشد حس اسلام‌گریزی و اسلام‌هراسی در اروپا و خاورمیانه و افزایش اقدامات خشونت‌آمیز علیه اقلیت‌های اسلامی در كشورهای مسلمان را محكوم كرد.

به گزارش موعود وزارت امور خارجه آمریكا در گزارش سالانه خود در خصوص آزادی‌های دینی در جهان، رشد و گسترش حس اسلام‌هراسی و اسلام‌گریزی در كشورهای اروپایی و آسیایی و نیز افزایش اقدامات خشونت‌آمیز كه عملیات‌های مذهبی و مسلمان در كشورهای اسلامی را هدف قرار داده، به شدت محكوم كرد.

در این گزارش كه مربوط به سال 2012 میلادی (1391) است، دولت آمریكا سركوب اقلیت‌های دینی در چین، اریتره، عربستان سعودی، سودان، ازبكستان، پاكستان، كره شمالی، ویتنام و میانمار را محكوم كرده است.گفتنی است «باراک اوباما» ر‌ییس‌جمهوری آمریکا در دیدار با «تین سین» رئیس‌جمهور میانمار از وی خواست تا گام‌هایی برای توقف خشونت علیه مسلمانان بردارد و به سمت اصلاحات سیاسی و اقتصادی پیش برود.

اوباما گفت: من در دیدار با تین سین نگرانی واشنگتن را نسبت به خشونت‌های داخلی که جامعه مسلمانان در میانمار را هدف گرفته بیان داشتم. آوارگی مردم و خشونت علیه آنها باید متوقف شود.همچنین وزارت امور خارجه آمریكا نسبت به اقدامات دولت‌های مصر، تونس و لیبی در مواجهه با اقلیت‌ها ابراز نگرانی كرده است.

در این گزارش اشاره‌ای به مزاحمت‌ها و سركوب مراسم‌های مذهبی شیعیان بحرین از سوی رژیم آل خلیفه اشاره نكرده است.بحرین از بیش از 2 سال پیش شاهد تظاهرات مردمی و انقلاب علیه رژیم آل خلیفه است.نیروهای امنیتی بحرین با همدستی نیروهای اشغالگر سعودی به سرکوب مردم پرداخته‌اند که تاکنون در جریان این سرکوبگری صد‌ها نفر شهید، زخمی یا بازداشت شده‌اند.

شواهد سازمان‌های حقوق بشری نشان می‌دهد که شماری از معترضان زیر شکنجه شدید رژیم آل خلیفه جان خود را از دست داده یا دچار نقض عضو شده و تعدادی از زنان بحرینی نیز بر اثر استنشاق گازهای سمی در جریان تظاهرات مسالمت آمیز خود دچار سقط جنین شده‌اند.

منبع ابنا

نوشتن نظر