مسلمانان 25 درصد جمعیت جهان را از آن خود می‌کنند
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»مسلمانان 25 درصد جمعیت جهان را از آن خود می‌کنند

مسلمانان 25 درصد جمعیت جهان را از آن خود می‌کنند

دوشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۵:۵۵
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

بر اساس مطالعات انجام شده، تعداد مسلمانان جهان در دو دهه آینده به یک‌چهارم جمعیت کل جهان افزایش می‌یابد.

به گزارش باشگاه خبری فارس «توانا» بر اساس مطالعات انجام شده تعداد مسلمانان جهان که زمانی 1.1 میلیارد نفر بود به‌زودی به یک‌چهارم جمعیت کل جهان تبدیل می‌شود.
بنا بر این گزارش، در سال 1990 جمعیت مسلمانان 20 درصد جمعیت جهان بود اما براساس مطالعات صورت گرفته، جمعیت پاکستان که اکثریت آن مسلمان هستند از 256 میلیون نفر خواهد گذشت و جای اندونزی را که هم‌اکنون بیشترین جمعیت مسلمان جهان را در خود جای داده، خواهد گرفت.
این مطالعات همچنین پیش‌بینی کرده است جمعیت افغانستان به 50 میلیون نفر افزایش یافته و به نهمین کشور مسلمان از نظر جمعیت تبدیل شود
تعداد مسلمانان در غرب نیز رو به تزاید است، به‌گونه‌ای که پیش‌بینی شده جمعیت مسلمانان ایالات متحده به 6.2 میلیون نفر افزایش یابد و نسبت جمعیت مسلمانان در فرانسه و بلژیک به 10 درصد افزایش یابد.
در سوئد نیز پیش‌بینی شده است تا سال 2030 جمعیت مسلمانان 9.9 درصد جمعیت کل این کشور را دربرگیرد و در اروپا تعداد کل مسلمانان به 8 درصد افزایش یابد.
در همین حال در داخل اراضی اشغالی 1948 تعداد فلسطینیان و مسلمانان در حال ازدیاد بوده و به 25 درصد افزایش می‌یابد.
بنا بر این گزارش که با عنوان «آینده مسلمانان جهان» از پایگاه خبری المنار منتشر شده است، علت افزایش جمعیت مسلمانان میزان بالای زاد و ولد آنان اعلام شده و آمده است: فلسطینیان دارای بالاترین میزان زاد و ولد در کل جهان هستند.

نوشتن نظر