همه کشورهای عربی برای مقابله با ایران متحد شوند!
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»همه کشورهای عربی برای مقابله با ایران متحد شوند!

همه کشورهای عربی برای مقابله با ایران متحد شوند!

چهارشنبه ۱۴ فروردين ۱۳۹۲ ساعت ۰۷:۱۴
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

یک نویسنده سعودی با جمع کردن اتهاماتی علیه ایران، نتیجه گیری می‌کند که ایران همسایه محترمی برای کشور عربی نیست، پس با همسایه‌ای که محترم نیست، چه باید کرد؟ جز اتحاد و مقابله با آن!

 

به گزارش موعود سایت تابناک نوشت: دو روز گذشته که نشریه اماراتی خلیج تایمز از ضرورت آماده کردن سناریوی جدیدی توسط اعراب برای مقابله با ایران در صورت بهبود رابطه ایران و آمریکا سخن گفت، قابل پیش بینی بود که دیگر نویسندگان عربی هم برای ضرورت آمادگی برای مقابله با ایران تاکید کنند
به دنبال یادداشت روزنامه خلیج تایمز، این نوبت نشریه سعودی عرب تایمز در رویکردی ضد ایرانی خواستار اتحاد همه کشور های عربی در مقابل ایران شد و نوشت ایران همه کشورهای عربی باید مانع دخالت ایران در امور بین المللی و منطقه ای شوند!
علی بلاوی از عربستان سعودی که این یادداشت را نوشته ، ایران را متهم کرده است که از آفریقا نیروهایی را استخدام و آنان را به قصد خرابکاری در جنوب عربستان وارد یمن می کند. وی ادامه داده است که این آفریقایی ها سلاح از یمن به عربستان سعودی منتقل می کنند.
از جمله اتهام های دیگری که وی به ایران می زند، استناد وی به دستگیری 18 نفر در عربستان سعودی به جرم جاسوسی برای ایران است. وی ادامه می دهد که این 18 نفر که شانزده نفر آنان سعودی و دو نفر دیگر یکی ایرانی و دیگری لبنانی است، پس از دستگیری گفته اند که از سپاه پاسداران انقلاب اسلامی پول گرفته اند تا اطلاعاتی درباره عربستان به ایران بفرستند. وی مدعی شده است که اعترافات این افراد به صورت صوت و تصویر هم اکنون در وزارت کشور عربستان سعودی وجود دارد.
علاوه بر این وی پیشتر می رود و از عبارتی به نام لاتینو حزب الله استفاده می کند و در توضیح این عبارت می گوید که ایران در منطقه آمریکای لاتین هم در حال تشکیل گروه هایی هم چون حزب الله است. البته وی محل دقیق آموزش این گروه ها را هم مشخص می کند و می گوید محل آموزش آنان در منطقه ای بین ونزوئلا و کلمبیا است.
وی در پایان اتهامات خود به یکی از اتهامات کودکانه سعودی ها علیه ایران یعنی تلاش برای ترور سفیر عربستان در آمریکا هم اشاره می کند. اتهامی کودکانه که خود طراحان آنان در آمریکا و عربستان سعودی، سعی کردند به دلیل کودکانه بودن، آن را به نحوی جمع کنند و پس از شلوغ کاری های اولیه درمورد آن ماجرا،ماه هاست که درباره آن سکوت کرده اند. این نویسنده سعودی در نهایت با جمع کردن همه این اتهامات علیه ایران این گونه نتیجه گیری می کند که ایران همسایه محترمی برای کشور عربی نیست، پس با همسایه ای که محترم نیست، چه باید کرد و در نهایت هم نتیجه گیری می کند که همه کشورهای عربی باید به صورت متحد در مقابل ایران بایستند.
عربستان سعودی چند ماهی است که موضعی گستاخانه علیه ایران اتخاذ کرده است و روز به روز گستاخی های خود علیه ایران را بیشتر می کند. به نظر می رسد موفقیت های ایران در عرصه بین الملل که حتی رئیس جمهور آمریکا را مجبور کرده است که تکبر خود در برخورد با ایران را کناری بگذارد در کنار اعتراضات مردمی به حکومت اقتدار گرای این کشور، مقامات سعودی را عصبانی کرده است و می کوشند با طرح اتهاماتی علیه ایران، خود را از سایه ایران برهانند، موضوعی که بعید است در کوتاه مدت و حتی بلند مدت قادر به انجام آن باشند.


 

نوشتن نظر