هزاران یمنی با تظاهرات علیه "عبدالله صالح " خواستار برکناری وی شدند
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»هزاران یمنی با تظاهرات علیه "عبدالله صالح " خواستار برکناری وی شدند

هزاران یمنی با تظاهرات علیه "عبدالله صالح " خواستار برکناری وی شدند

جمعه ۰۸ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۲۱:۵۰
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری شبکه تلویزیونی بی‌بی‌سی عربی، هزاران یمنی در صنعاء، پایتخت این کشور به دعوت مخالفان دولت این کشور، تظاهرات کردند.

به گزارش بی‌بی‌سی، تظاهرات کنندگان با سر دادن شعارهایی علیه "علی عبدالله صالح " خواستار کناره‌گیری وی از قدرت شدند.

بنا بر این گزارش، تظاهرات کنندگان یمن در چهار نقطه از جمله دانشگاه صنعاء این تظاهرات را بر پا کردند و با اشاره به فرار زین‌العابدین بن علی رئیس جمهوری تونس به عربستان سعودی و سقوط دولت وی، خواستار کناره‌گیری صالح شدند.

رئیس جمهوری تونس بامداد شنبه 15 ژانویه به دلیل اعتراض‌های گسترده مردمی و تظاهرات خیابانی علیه وی، سرانجام پس از 23 سال حکمرانی، به عربستان سعودی فرار کرد و دولت وی سقوط کرد.

به گزارش بی‌بی‌سی، تظاهرات‌کنندگان یمنی به فقر روزافزون و شرایط بد اقتصادی کشور و عدم چرخش قدرت در این کشور اعتراض دارند.

در حالی که علی عبدالله صالح 32 سال است که در یمن قدرت را با حمایت عربستان سعودی و آمریکا در دست دارد، ماه گذشته اخباری منشتر شد که قرار است وی رئیس‌جمهوری خود را با تغییر قانون اساسی مادام‌العمر کند.

تظاهرات‌کنندگان با سر دادن این شعار که «30 سال حکومت بس است... مردم تونس 20 ساله خلاص شدند» خواستار کناره‌گیری علی عبدالله صالح از قدرت شدند.

ماه گذشته همچنین در انتشار آنچه افشاگری سایت اینترنتی ویکی‌لیکس نامیده می‌شود، اعلام شد که علی عبدالله صالح با همکاری اطلاعاتی و امنیتی با آمریکا با بمباران آمریکا در یمن موافقت کرده بود و صالح، بمب‌های آمریکایی را بمب‌های یمنی دانسته بود.

در همین خصوص، تظاهرات مردمی در مصر که از دو روز پیش علیه دولت این کشور آغاز شده است، امروز نیز ادامه داشت و قرار است فردا پس از نماز جمعه فردا نیز ادامه یابد.

نوشتن نظر