مسجدالاقصی با حفر 27 تونل دیگر به تخریب نزدیک‌تر شد
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»مسجدالاقصی با حفر 27 تونل دیگر به تخریب نزدیک‌تر شد

مسجدالاقصی با حفر 27 تونل دیگر به تخریب نزدیک‌تر شد

جمعه ۰۸ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۲۱:۴۹
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

به گزارش فارس، «حاتم عبدالقادر» مسئول پرونده قدس در جنبش فتح درباره اقدامات یهودی‌سازی رژیم صهیونیستی در قدس و تخریب مسجدالاقصی هشدار داد.

این مقام مسئول در جنبش فتح فاش کرد که رژیم صهیونیستی زیر مسجد الاقصی و در جهت‌های مختلف حدود 27 تونل حفر کرده است که آخرین آن روز گذشته تحت عنوان کانال فاضلاب قدیمی فاش شد.

مقامات اداره موسوم به اداره امور آثار تاریخی در قدس اشغالی اخیرا ادعا کردند که عملیات پاکسازی کانال فاضلاب قدیمی در این شهر که زمان ساخت آن به زمان معبد دوم بازمی‌گردد پاکسازی شد ولی در حقیقت این کانال یکی از حفاری‌های زیر محیط مسجدالاقصی بود که به پایان رسید.

به گفته عبدالقادر، حفر این تونل‌های در راستای تلاش پیگیرانه اسرائیل برای یهودی‌سازی همه مظاهر اسلامی و مسیحی شهر قدس است و تونلی که اخیرا فاش شد منزل مسکونی صدها خانواده فلسطینی را در معرض تخریب قرار داده است.

برخی کارشناسان اعلام کرده‌اند که رژیم صهیونیستی با حفر تونل‌های زیاد در محیط اطراف مسجدالاقصی در صددند که به بهانه کوچک‌ترین لرزشی که ناشی از زلزله‌ای طبیعی یا ساختگی باشد (مانند انفجاری برای ایجاد لزرشی ساختگی) این مسجد مقدس را تخریب کنند.

عبدالقادر تاکید کرد که آنچه صهیونیست‌ها در قدس اشغالی در حال انجام آن هستند، برنامه یهودی‌سازی کاملا برنامه‌ریزی شده‌ای است که همه مقدسات اسلامی و مسیحی این شهر را هدف قرار داده است.

نوشتن نظر