کارشکنی مقامات مصری در ورود شیعیان به مقام رأس الحسین(ع) در اربعین
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی» کارشکنی مقامات مصری در ورود شیعیان به مقام رأس الحسین(ع) در اربعین

کارشکنی مقامات مصری در ورود شیعیان به مقام رأس الحسین(ع) در اربعین

شنبه ۱۶ دی ۱۳۹۱ ساعت ۱۴:۱۱
امتیاز این گزینه
(1 رای)

مقامات وزارت اوقاف مصر به بهانه نوسازی، مقام راس الحسین علیه السلام را مسدود کرده و از ورود زائران مشتاق زیارت آن حضرت در سالروز اربعین حسینی جلوگیری کردند. شیعیان مصر از برگزاری آیین های مذهبی خود در این کشور محروم بوده و تنها به دلیل عشق به اهل بیت(ع) مورد هجوم و حمله وهابی های سلفی و حامیان آنها قرار می گیرند.

شیعیان مصر نسبت به ممانعت وزارت اوقاف و امور دینی این کشور در خصوص جلوگیری از ورود آنان به مقام رأس الحسین علیه السلام اعتراض کردند.

«سید طاهر الهاشمی» از فعالان شیعه مصری در این باره اظهار داشت: برخی افراد و گروه های تندرو بر روند عملکرد وزارت اوقاف این کشور تاثیر مستقیم دارند.

به گفته وی، مقامات وزارت اوقاف مصر به بهانه نوسازی، مقام راس الحسین علیه السلام را مسدود کرده و از ورود زائران مشتاق زیارت آن حضرت در سالروز اربعین حسینی جلوگیری کردند.

این عضو مجمع عمومی مجمع جهانی اهل بیت(ع) در ادامه تأکید کرد: سلفی های مصر نقش بسیار موثری بر سیاست گذاری اوقاف مصر دارند.

وی ادامه داد: شیعیان مصر از برگزاری آیین های مذهبی خود در این کشور محروم بوده و تنها به دلیل عشق به اهل بیت(ع) مورد هجوم و حمله وهابی های سلفی و حامیان آنها قرار می گیرند.

مقام رأس الحسین(ع) یکی از زیارتگاه هایی است که مسلمانان مصری برای آن ارزش قابل توجهی قایل هستند. براساس برخی روایات تاریخی سر مبارک امام حسین علیه السلام پس از واقعه کربلا به مصر آورده شده است. مسلمانان مصر بخصوص شیعیان این کشور سالانه به مناسبت های مختلف دینی این مقام مبارک را زیارت می کنند.

شایان ذکر است در دو سال گذشته، مقامات مصری مانع از برگزاری عزاداری روز عاشورا در این مکان نیز شده اند.

نوشتن نظر