دانشگاه آکسفورد مرکز مطالعات اسلامی دایر کرد
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»دانشگاه آکسفورد مرکز مطالعات اسلامی دایر کرد

دانشگاه آکسفورد مرکز مطالعات اسلامی دایر کرد

دوشنبه ۰۴ بهمن ۱۳۸۹ ساعت ۱۸:۱۱
امتیاز این گزینه
(4 آرا)
دانشگاه آکسفورد در پی ترویج نسخه انگلیسی اسلام با راه اندازی مرکز مطالعات اسلامی، به دانشجویان صرفا مسلمان آسیایی و آفریقایی بورسیه تحصیلی کامل ارایه می دهد.

به گزارش مشرق، دانشگاه آکسفورد دانشکده ای تحت عنوان "مرکز مطالعات اسلامی" راه اندازی نموده است و قصد دارد تا با جذب دانشجویان مسلمان آسیایی و آفریقایی از طریق ارایه بورسیه کامل تحصیلی، نسخه انگلیسی اسلام را گسترش دهد. این دانشگاه ادعا می کند. مرکز مطالعات اسلامی آکسفورد ایجاد شده‌اند تا دانشجویان بتوانند به مطالعه مواردی بپردازند که جهان اسلام در آن نفع خود را می‌بیند. نکته قابل توجه اینجاست که این بورسیه تحصیلی، شامل تحصیل کاملا رایگان و کمک هزینه یازده هزار و هفتصد پوندی می گردد و این درشرایطی است که دانشجویان بومی انگلیس، مدتهاست برای هزینه های بالای تحصیل و عدم توانایی در پرداخت این هزینه ها به اعتراض سراسری پرداخته اند.
در وبسایت این دانشگاه آمده است: مرکز مطالعات اسلامی آکسفورد یک مرکز مستقل شناخته شده دانشگاه آکسفورد است. این مرکز در سال 1985 به منظور ترغیب مطالعه بورسیه‌ای اسلام و جهان اسلام تاسیس شد. مرکز مطالعات اسلامی آکسفورد فراهم کننده یک نقطه ملاقات برای جهان از آموخته‌های غربی و اسلامی است. در آکسفورد این مرکز به مطالعه چند رشته‌ای و بین‌ رشته‌ای جهان اسلام کمک می‌کند. ورای دانشگاه آکسفورد، این مرکز با یک شبکه بین المللی از روابط آکادمیک تقویت می‌شود. برای اطلاعات بیشتر لطفا به وب‌سایت www.oxcis.ac.uk مراجعه کنید.
آیا من واجد شرایط هستم؟
این دانشگاه همچنین در وبسایت خود آورده است: متقاضیان باید برای شروع کردن یک رشته تحصیلی جدید در دانشگاه آکسفورد تقاضای خود را ارسال کنند. لطفا مطمئن شوید که شرایط لازم برای ورود به رشته خود را از جمله شرایط زبان انگلیسی را دارید. برای اطلاعات بیشتر به "راهنمای رشته" مراجعه کنید. ورود به مرکز مطالعات اسلامی آکسفورد برای دانشجویان مسلمان انگلیس و دانشجویان کشورهای در حال توسعه زیر در آسیا و آفریقا آزاد است:
افغانستان، آلبانی، الجزایر، آذربایجان، بحرین، بنگلادش، بنین، برونئی، بورکینافاسو، کامرون، چاد، جزایر کومور، ساح عاج، مصر، جیبوتی، گابن، گامبیا، گینه، گینه بیسائو، گویان، اندونزی، ایران، عراق، اردن، قزاقستان، کویت، قرقیزستان، لبنان، لیبی، مالزی، مالدیو، مالی، موریتانی، مراکش، موزامبیک، نیجر، نیجریه، عمان، پاکستان، فلسطین، قطر، عربستان سعودی، سنگال، سیرالئون، سومالی، سودان، سورینام، جمهوری عربی سوریه، تاجیکستان، توگو، تونس، ترکیه، ترکمنستانف اوگاندار، امارات عربی متحده، ازبکستان و جمهوری عربی یمن.
شما باید قادر باشید نشان دهید که رشته تحصیلی موردنظرتان مربوط به چه نحو جهان اسلام است. دانشجویان انگلیس نیز باید مسلمان باشند.

مرکز مطالعات اسلامی آکسفورد چه چیزی را تحت پوشش قرار می‌دهد؟
این دانشگاه همچنین در خصوص هزینه ها و نوع بورس ارایه شده به مسلمانان می نویسد: این بورس شامل 100 درصد هزینه دانشگاه و کالج و یک کمک هزینه تحصیلی برای هزینه‌های زندگی (این نرخ در سال تحصیلی 11 - 2010، یازده هزار و هفتصد پوند بود) می گردد.
این کمک هزینه‌ها برای دوره کامل هزینه دانشجویی اختصاص می‌یابد که برای تحصیل در رشته مورد نظر با وی موافقت شده است. در صورتیکه بورسیه شما برای رشته‌ای که بیش از یک سال طول می‌کشد به شما داده شده، تداوم بورسیه شما در هر سال منوط به روند تجدید سالانه‌ای است که بر اساس پیشرفت آکادمیک رضایتمندانه از شماست.
از افراد تحت بورسیه انتظار می‌رود که یک گزارش سالانه درباره فعالیت‌های آکادمیک و اجتماعی خود و دستاوردهای خود در آن دانشگاه ارائه دهند.

نوشتن نظر