طرح دعوی علیه رژیم بحرین در دادگاه لاهه
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»طرح دعوی علیه رژیم بحرین در دادگاه لاهه

طرح دعوی علیه رژیم بحرین در دادگاه لاهه

يكشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۶:۲۳
امتیاز این گزینه
(1 رای)

وکیلان بین‌المللی، دادخواستی را درباره سرکوب تظاهرات ضد دولتی در بحرین علیه خاندان آل خلیفه که حکومت را در این کشور در اختیار دارد، تنظیم کرده و به دادگاه بین‌المللی جنایی لاهه فرستاده‌اند.

می الخنسا وکیل لبنانی پیش‌تر به نمایندگی از سوی برخی همکاران اروپایی خود در جمع خبرنگاران گفت، جهان نباید در قبال نقض حقوق بشر صورت گرفته در بحرین چشمان خود را ببندد.

اظهارات وی درپی طرح دعوی علیه خاندان آل خلیفه در دادگاه بین‌المللی، به دلیل سرکوب شدید تظاهرکنندگان رژیم منامه صورت گرفت.

الخنسا افزود: " آن‌چه که در بحرین رخ داده واقعا جنایت علیه بشریت بوده است، ... آنچه که رخ داده واقعا خطرناک بوده است و هیچ کس هم درمورد این جنایات صحبتی نمی‌کند."

وی با انتقاد از جامعه بین‌الملل بویژه کشورهای غربی به دلیل سکوت علیه بحرین تاکید کرد نهادهای دموکراتیک باید تلاش‌های خود را علیه جنایات مرتکب شده در این کشور سرعت بخشند.

در همین حال، گروهی از قربانیان آزار و اذیت رژیم بحرین تظاهراتی را مقابل دادگاه بین‌المللی جنایی در لاهه برگزار کرده و خشم خود را از نقض حقوق بشر در این شیخ نشین کوچک حاشیه خلیج فارس اعلام کردند.

رژیم بحرین که از حمایت سعودی ها برخوردار است، در هفته‌های گذشته به شدت تظاهرکنندگان ضد دولتی را سرکوب کرده که در جریان این سرکوب‌ها ده ها نفر کشته و صدها تن زخمی شده‌اند.

در میان این قربانیان چندین فعال حقوق بشر هم دیده می‌شود که براثر شکنجه جان باخته‌اند.

ناوی پیلای کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل، روز پنج‌شنبه (15 اردیبهشت) از دولت بحرین به علت بازداشت صدها تظاهرکننده ضد دولتی و حتی محاکمه پزشکان و پرستاران در " دادگاه نظامی" انتقاد کرده است.

نیروهای رژیم بحرین به منظور سرکوب جنبش مخالفان در کشور، به ده ها مسجد، مدرسه، شهرهای مقدس و حتی قبرستان‌ها حمله کرده است.

نوشتن نظر