داستان شیعه شدن یک طلبه اهل‏ سنت با شنیدن روضه امام حسین(ع)
موقعیت شما: اخبار»اخبار سیاسی»داستان شیعه شدن یک طلبه اهل‏ سنت با شنیدن روضه امام حسین(ع)

داستان شیعه شدن یک طلبه اهل‏ سنت با شنیدن روضه امام حسین(ع)

يكشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۵:۰۷
امتیاز این گزینه
(12 آرا)

حجت الاسلام والمسلمین شریف زاهدی طلبه نوشیعه زاهدانی که بیش از ده سال است به تشیع گرویده در دانشکده علوم قرآنی قم جریان شیعه شدن خود را اینگونه برای دانشجویان بیان نمود:

«بنده محمد شریف زاهدی اهل نیک‏شهر استان سیستان و بلوچستان هستم. بعد از 11 سال تحصیل در مدارس و حوزه‏های علمیه اهل سنت، با شنیدن روضه امام حسین(علیه السلام) بارقه هدایت در دلم پدید آمد و پس از تحقیقات مفصل در سال 1382 به مکتب نورانی اهل‏بیت علیهم السلام مشرف شدم.

یکی از اساتیدم، مولوی عیسی ملازهی، امام جماعت مسجد محمد رسول الله ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ بود. گاهی که برایشان مشکلی ایجاد می‏شد و نمی‏توانست به مسجد برود، بنده را به جای خود می‏فرستاد تا نماز جماعت را اقامه کنم. شب عاشورای سال 1375 بود و من به جای استادم به مسجد رفتم و نماز عشاء را خواندم. همه مردم از مسجد بیرون رفتند. من آخرین نفری بودم که از مسجد بیرون آمدم و درب مسجد را قفل کردم. می‏خواستم به مدرسه برگردم که صدای سخنرانی از حسینیه شیعیان مهاجر چابهار که در فاصله پنجاه متری مسجد بود، توجهم را جلب کرد.

کنجکاو شدم تا بدانم سخنران چه می‏گوید؛ زیرا به ما گفته بودند که هر چه روحانیون شیعه می‏گویند، دروغ است. به این نیت رفتم که ببینم چه دروغ‏هایی می‏گوید. نزدیک حسینیه شدم. می‏خواستم وارد حسینیه شوم ولی خجالت کشیدم؛ چون لباس مولوی‏ها بر تن من بود.

آهسته کنار پنجره نشستم و به صحبت‏های روحانی شیعه‌ گوش دادم. سخنرانی او درباره شخصیت امام حسین علیه السلام بود. می‏گفت : در کتاب مسند احمد حنبل و سنن ترمذی و چند کتاب دیگر، این روایت آمده است که پیامبر ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ فرموده‏اند : «إن الحسن و الحسین سیدا شباب اهل الجنۀ» امام حسن و امام حسین سرور جوانان بهشت هستند و همین طور از کتاب‏های اهل سنت مطالبی به همراه آدرس‏هایشان بیان می‏کرد.

این سؤال به ذهنم آمد که این روحانی شیعه، چگونه کتاب‏های اهل سنت را مطالعه کرده است؟؛ زیرا به ما گفته بودند کتاب‏های شیعه را نخوانید؛ گمراه‏کننده است! چرا آنها ـ شیعیان ـ نمی‏گویند کتاب‏های اهل سنت را نخوانید که گمراه می‏شوید؟،‌ فقط علمای ما چنین می‏گویند؟

سخنرانی‏اش تمام شد و روضه خواندن را شروع کرد. روضه قتلگاه امام حسین(علیه السلام) را خواند که روضه جانسوزی بود؛ به طوری که اشک‏های من ملای سنی که تا آن لحظه، حتی یک قطره اشک هم برای مظلومیت امام حسین(علیه السلام) نریخته بودم، سرازیر شد و بسیار گریه کردم.

قبل از آن‏که روضه تمام شود، بلند شدم و به مدرسه برگشتم. به اتاقم رفتم و خواستم بخوابم؛ ولی سخنان روحانی شیعه فکرم را به خود مشغول کرده بود. طاقت نیاوردم. به کتابخانه حوزه رفتم تا آن روایت را پیدا کنم.

البته قبلا روایت "سیدا شباب" را در کتاب "مسند احمد" دیده بودم؛ ولی برای آن‏که دلم آرام شود، به سراغ روایت و سند آن رفتم. آن را پیدا کردم و پس از آن، کتاب "حیات الصحابه" را برداشتم و با کمال تعجب دیدم که آنچه روحانی شیعه نقل کرده، صحیح است. به خودم گفتم: اینها، مطالبی است که از کتاب‏های ما نقل می‏کنند، پس معلوم است که خیلی از کتاب‏های ما را مطالعه کرده‏اند و مطالب زیادی از ما می‏دانند.

آن شب، شب عجیبی بود. سؤالاتی وجود مرا فرا گرفته بود و هر چه فکر می‏کردم نمی‏توانستم خودم را قانع کنم! از خود سؤال می‌کردم: "آیا شیعیان آنچنان که وهابیان تبلیغ می‏کنند، واقعا مشرکند؟!" لحظه‏ای با خودم فکر کردم، عجیب است! آن‏طور که در آیات قرآن و روایات آمده است، مشرکان مخالف خدا و پیامبرند و مخالف با دین مبین اسلام هستند! پس اینها ـ شیعیان ـ چه نوع مشرکانی هستند که  خداوند و پیامبر ـ صلی الله علیه و آله و سلم ـ را قبول دارند و حتی به اهل‏بیت پیامبر محبت می‏ورزند و بر منبرهایشان نیز از پیامبر اسلام مدح و تعریف و بر مصائبشان گریه می‏کنند؟! به دلم افتاد که امکان ندارد اینها مشرک باشند.

بعد از این بود که تحقیق درباره‌ تشیع را آغاز کردم و اولین بار با مطالعه‌ کتاب شبهای پیشاور نوشته  مرحوم سلطان الواعظین شیرازی بسیاری از حقایق برایم روشن شد و می‌دیدم بسیاری از مطالبی که از منابع اهل سنت در این کتاب ذکر شده، مورد تایید همه‌ فرق اهل سنت است و این برایم خیلی جالب بود.

سپس تحقیقات خود را ادامه دادم و کتاب‌های بیشتری مطالعه کردم تا به این نتیجه رسیدم که تشیع حق است و از سال 79 به صورت تقیه و پنهانی شیعه شدم و در سال 82 تصمیم گرفتم که این مطلب را آشکار کنم و رسماً آن را اعلام کردم.»

7 نظر

 • لینک نظر حمید يكشنبه ۰۴ تیر ۱۳۹۱ ساعت ۱۵:۳۳ نوشته شده توسط حمید

  سلام برادر عزیز بنده هم به لطف خدا و دعای بیامبر اکرم و نور اهل بیت علیه سلام به مکتب نورانی امام حسین راهیافته ام مدت سه سال است اما هنوز در تقیه میباشم وبدین صورت در حال تروج نهضت مولایم امام حسین ع میباشم خدای ر شکر توانسته ام بانی ایجا فکر ایا راه درست کدام است در ذهن هم نوعانم باشم که به لطف خدا اکثرشان راه درست را بیدا کرده اند انشالله به امید ونیت هفتاد و دو نفر و بس از ان اشکارا تا جهانی اسلامی از خدمت شما دزخواست دعا دارم دوستان ما را از دعای خیرتان فراموش نکنید , و در صورت داشتن بیشنهاد در مورد روش تبلیغ نهضت و اداب صحیح ان با بنده تماس گرفته و از نقطه نظراتتون بهرمندمان سازید 09382540079

 • لینک نظر منتظر سه شنبه ۱۸ بهمن ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۰۲ نوشته شده توسط منتظر

  مرگ بر دشمنان تشیع . اینو یادمان باشد که شیعه حق است و اسلام را شیعیان حفظ کردند. یا علی مدد.

 • لینک نظر احمد علی افتخاری چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۴۱ نوشته شده توسط احمد علی افتخاری

  چرا از شیعه شدن مولوی جهانگیر حشمتی و مولوی میربلوچزهی در بنت نیکشهرو سراوان مطلب نمی نویسید.انشاءالله در دو دهه ی آینده نصف جمعیت بلوچستان شیعه خوا هند شد

 • لینک نظر حسن مجدی عرب چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۰:۵۱ نوشته شده توسط حسن مجدی عرب

  به نام خدا
  میبینیم در عصر رسانه و ارتباطات و در دهکده جمانی هنوز هیچ وسیله ای همچون ذکر مصائب اهل البیت برای جذب مشتاقان حق وحقیقت به تشیع و در آخر آستان ربوبی کارا و کارگر نیست..
  نیکوست که ابتدا خود را معطر به خصایل اهل البیت نموده و سپس برای شناساندن بیش از پیش اسلام بعنوان ابزاری مفید عمل کنیم.

 • لینک نظر محمد يكشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۲۱:۴۸ نوشته شده توسط محمد

  ای کاش همه از نعمت ولایت بهره ببرند.

 • لینک نظر سید حامد يكشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۰۰ نوشته شده توسط سید حامد

  به این برادر عزیزم تبریک می گویم.
  خدا کند همه ما دوباره شیعه شویم.
  یا علی مدد

 • لینک نظر علیرضا يكشنبه ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۶:۲۳ نوشته شده توسط علیرضا

  الحمد لله

نوشتن نظر