الازهر: وهابیت خارج از شریعت اسلام است
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»الازهر: وهابیت خارج از شریعت اسلام است

الازهر: وهابیت خارج از شریعت اسلام است

جمعه ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۰۶:۴۱
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

ک استاد دانشگاه الازهر مصر با اشاره به این که مصر هرگز وهابیت را به رسمیت نخواهد شناخت اعلام کرد وهابیت بدعت در اسلام است و هیچ پایه و اساسی در شریعت اسلامی ندارد.

به گزارش فارس، شیخ علوی امین در گفت وگو با شبکه خبری العالم جنایات مکرر عناصر وهابی و تکفیری علیه مساجد و مراقد اولیای الهی در مصر را در راستای ایجاد فتنه مذهبی و شکاف در میان صفوف مسلمانان دانست.

وی افزود: ادعای وهابی مبنی بر این که نماز خواندن در کنار مزار اولیا جایز نیست کاملا برخلاف نصوص اسلامی روایت شده توسط مذاهب اسلامی معتبر و همچنین تاریخ اسلام است زیرا بسیاری از یاران پیامبر (ص) در کنار مزار اولیای الهی نماز می خواندند و تاریخ مملو از نمونه‌هایی در این خصوص است.

شیخ امین از سوی دیگر از مقامات مصری خواست تا به حمله سلفی‌ها، وهابی‌ها و تکفیری‌ها به مساجد و مراقدی که ضریح اولیا در آن قرار دارد پایان بدهند و از به حضور پذیرفتن افراد وابسته به این گروه‌های فاسد و منحرف خودداری کنند.

استاد دانشگاه الازهر مصر اعلام کرد که تکفیری‌ها، وهابی‌ها و سلفی‌ها کمک‌های مالی از خارج از مصر با هدف اجرای اهداف خارجی برای تهدید امنیت، ثبات و وحدت مصر دریافت می‌کنند.

وی گفت: این گروه‌ها در صدد هستند با اقدامات خود به کشورها یا طرف‌هایی کمک کنند که به دنبال تضعیف جایگاه مصر هستند کشوری که به عنوان یک وزنه سنگین در میان کشورهای اسلامی و عربی به ویژه در قضیه فلسطین است.

استاد دانشگاه الازهر تأکید کرد: طرح‌های شیطانی ترسیم شده مورد نظر گروه‌های بیگانه که از سوی وهابیان و حامیانشان با اهداف تفرقه افکنانه دنبال می‌شود به شکست خواهد انجامید و با آگاهی مردم مصر و تعهد آنان به ارزش های اسلامی این توطئه ها نقش بر آب خواهد شد.

1 نظر

 • لینک نظر محمد تقی جمعه ۰۹ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۲۰:۴۳ نوشته شده توسط محمد تقی

  سلام.
  ممنون از سایت خوبتون.
  بهتر بود در تیتر این خبر فقط نمی نوشتید "الازهر:...."و می نوشتید "استاد الازهر:.."
  چون این تیتر طوری است که انگار روایط عمومی الازهر این خبر را گفته!
  با تشکر.

نوشتن نظر