تهدید وهابیون به تخریب بارگاه حضرت زینب(س)
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»تهدید وهابیون به تخریب بارگاه حضرت زینب(س)

تهدید وهابیون به تخریب بارگاه حضرت زینب(س)

سه شنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۰:۵۷
امتیاز این گزینه
(1 رای)

یک خبرگزاری عراقی اعلام کرد سلفی‏ ها و وهابیون افراطی تهدید کردند که به زودی بارگاه حضرت زینب کبری(س) در دمشق را منفجر خواهند کرد.

به گزارش ابنا، درحالی که این روزها فتنه‏گری گروه‏های مزدور و وابسته به وهابیون سعودی و صهیونیست‏ها در سوریه شدت گرفته است، افراطیون و تکفیری‏های وهابی با تهدید به انهدام زینبیه، سعی در به هم ریختن اوضاع داخلی سوریه و تشویش اذهان مردم را دارند تا بیش از پیش از این اوضاع به سود خود بهره‏برداری کنند.

به گفته کارشناسان، از آنجا که دولت سوریه تحت هر شرایطی از بارگاه‏ها و مراقد شریف موجود در دمشق حمایت کرده و امنیت آنها را تأمین می‏کند، این مضاجع شریف به نمادی از سوریه تبدیل شده و انهدام آنها تأثیر به‏سزایی در تخریب وجهه داخلی و بین‏المللی دولت "اسد" دارد؛ از سویی حضور خیل کثیر ایرانیان در این کشور نیز وهابیون و سرکردگان سعودی آنها را واداشته تا با تحریک احساسات دینی و مذهبی شیعیان و زائران این مرقد شریف، از آشفتگی داخلی به نفع خود سودجویی کنند.

پیش از این نیز دولت سوریه اعلام کرده بود دست داشتن شاه‏زاده سعودی ـ بندر بن سلطان ـ در رأس درگیری‏ها و اغتشاشات این روزهای سوریه و هدایت تروریست‏ها، برای نیروهای امنیتی سوریه محرز شده است.

شایان ذکر است که پس از پیروزی انقلاب مصر نیز افراطیون وهابی و سلفی این کشور با حمله به اماکن مقدس در مصر، اقدام به آتش زدن برخی از ضریح‏ها کردند که سرانجام با مقاومت مردم و تهدید علمای بزرگ این کشور، عقب‏نشینی نمودند.

2 نظر

 • لینک نظر علی شاکرمی دوشنبه ۱۶ ارديبهشت ۱۳۹۲ ساعت ۱۹:۴۶ نوشته شده توسط علی شاکرمی

  بنام خدای بزرک.انچه ما داریم از برکت اسلام و ولایت فقیه می باشد .انانیکه دست به جنین اعمالی می زنند .همدر ای دنیا وهمدر اخرت به سزای عملشان می رسند.وهرچه بیشتر دست به چنین اعمالی بدهند با امید خدا همان طوریکه از اسلام تجربه کردهاند اسلام بیدارتر می باشد با امید خدای منعان
  لعنت برانان باد

 • لینک نظر سید حامد سه شنبه ۰۶ ارديبهشت ۱۳۹۰ ساعت ۱۹:۱۱ نوشته شده توسط سید حامد

  کج اندیشی سعودی هالعنت الله علیهم اجمعین در اینکه ایران در انقلاب های کشورهای عربی نقش داشته و عدم فهم آنان از اینکه انقلاب های شکل گرفته و ادامه دار ناشی از عوامل حکومت های فاسد و دیکتاتورانانه سردمداران و افزایش آگاهی سیاسی ملت ها و درک حقیقت انقلاب سال 57 ملت ایران است را می خواهند با مقابله به مثل ناشیانه احمقانه و کاملا منفعل پاسخ گویند.
  تخریب مساجد و حسینیها، نسل کشی شیعیان و لشگر کشی به سایر بلاد عرب، حاتم بخشی ها، ایجاد آشوب در کشورهای هم پیمان با ایران و در نهایت امر تهدید به انفجار و تخریب بقاع متبرکه از آثار این جنون زدگیست.
  بهتر است بدانند که پیمانه پر شده و جهان اسلام و در راس آن عرب در آستانه انقلاب درخشان و تعیین حاکمیت به دست خود است.
  حکام مجوس سعودی بدانند اگر کوچکترین جسارتی به حرم و ناموس رسول خدا صل الله علیه و آله بنمایند آرامش خود را در منطقه از دست خواهند داد.
  العاقل بالاشاره

نوشتن نظر