ابراز شگفتی حماس از انتقادات محمود عباس
موقعیت شما: اخبار»اخبار فرهنگی و مهدوی»ابراز شگفتی حماس از انتقادات محمود عباس

ابراز شگفتی حماس از انتقادات محمود عباس

يكشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۱ ساعت ۱۶:۲۸
امتیاز این گزینه
(0 آرا)

عضو ارشد جنبش حماس از انتقادات تند محمود عباس رییس تشكیلات خودگردان فلسطین، از این جنبش پس از اعتراضات مردمی صورت گرفته در كرانه باختری اظهار شگفتی كرد.
محمد كتری روز یكشنبه در گفت وگو با شبكه خبری العالم اظهار داشت، از محمود عباس انتظار ارسال پیام هایی در راستای اصلاح روابط میان فتح و حماس را داشتیم؛ اما رفتار اخیر وی ناامید كننده بود.
كتری تاكید كرد كه تشكیلات خودگردان به ریاست محمود عباس دیدگاه مردم را درباره سلام فیاض، نخست وزیر این تشیكلات، نادیده گرفت و به جای ارائه راه حل برای اوضاع نابسامان اقتصادی و سیاسی كرانه باختری، نوار غزه را متهم كرد.
كتری در بخش دیگری از سخنانش به موضوع انتخابات پارلمانی در غزه و كرانه باختری پرداخت كه محمود عباس در اظهارات اخیرش آن را مطرح كرده بود.
وی در این باره گفت، انتخابات در هر كشوری در فضایی آرام و آزاد برگزار می شود تا ضامن مشاركت همه تشكل ها و احزاب باشد.
عضو برجسته حماس افزود، چنین فضاهایی اما در كرانه وجود ندارد زیرا آزادی بیان در آنجا نیست؛ همچنین تشكیلات خودگردان فعالان سیاسی را زندانی می كند و میان این تشكیلات و رژیم صهیونیستی هماهنگی امنیتی وجود دارد.
كتری با تاكید بر لزوم اصلاح ساختار سازمان آزادیبخش فلسطین و الحاق همه تشكل ها و احزاب به این سازمان اظهار داشت، چنین اصلاحاتی تاكنون انجام نشده و تشكیلات خودگردان نیز توافق های میان فتح و حماس برای آشتی ملی را تا كنون عملی نكرده است.
عضو برجسته جنبش حماس افزود، بعد از عملی كردن این توافقات و برقراری آشتی ملی اجرای همزمان انتخابات پارلمانی در غزه و كرانه باختری امكان پذیر خواهد بود.

نوشتن نظر